piątek, 20 stycznia 2017

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2643

United States of Absurd
&
United States of Anxiety
& 
United States of Anger
Dziś najwspanialsza w dziejach inauguracja najwspanialszej prezydentury w historii Stanów Zjednoczonych Ameryki, a może nawet w dziejach całego wszechświata, prezydentury Donalda Trumpa, człowieka tak wielkiego i sławnego, że może sobie pozwolić nie tylko na wszystko, co opisano poniżej, ale po prostu na wszystko, włącznie ze skasowaniem rzeczywistości rzeczywistej i zastąpieniem jej swoją własną, rzeczywistością alternatywną - trumpczywistością - najwspanialszą rzeczywistością alternatywną kiedykolwiek stworzoną (kaczywistość, ruchadełka leśne itp. to mały pikuś); rzeczywistością całkowicie wolną od faktów, logiki, intelektualnej uczciwości, dyscypliny rozumowania, elementarnej przyzwoitości, empatii, a za to pełną postprawdy, czyli generalnie neobarbarzyńską.

Jest też ,,dobra" nowina. Oto po raz pierwszy w dziejach USA, kraju Waszyngtona, Jeffersona, Adamsa, Franklina, Lincolna, Paine'a i innych znakomitości amerykańskiej polityki, w czasie składania przysięgi (wszystko wskazuje na to, że gówno wartej, bo tyle są warte jego zapewnienia) na największym zbiorze intelektualnych i moralnych śmieci świata - Biblii - spocznie/ęła godna go łapa ręka. God bless... go fuck yourself!
---
Wydaje mi się, że szok, jakiego doznałam był gorszy niż trauma spowodowana moją chorobą [nowotworową] .... byłam oniemiała.
Ruth Hurmence Green
(Jej opinia po przeczytaniu Biblii od deski do deski.)
***

Dobrze jest założyć rękawiczki, zanim się weźmie do ręki Stary Testament. Jest to wysoce zalecane ze względu na obecność w nim wielkiej ilości plugastwa.
Fryderyk Nietzsche
***
Jest wiele rzeczy, których można się z niej [Biblii] nauczyć. Na przykład Ks. Przysłów, rozdział ,,nigdy nie zniżaj się do zawiści"*. Mam ten problem wokół siebie przez całe życie, gdy ludzie zniżają się do zawiści. Naprawdę jest to niezwykła książka, można tak wielu rzeczy nauczyć się z Biblii i prowadzić życie. Nie mówię tego tylko z punktu widzenia religii; mówię o prowadzeniu życia nawet poza religią. Jest tyle znakomitych rzeczy w Biblii.

Biblia jest wyjątkowa, Biblia - im więcej ją oglądasz, im więcej ją czytasz, tym bardziej jest wyjątkowa. Nie przepadam za tą analogią, ale tak jak w przypadku wybitnego filmu, wielkiego, niezwykłego filmu. Oglądasz go raz, jest dobry. Oglądasz go jeszcze raz. Możesz go obejrzeć 20 razy i za każdym razem będziesz go cenił bardziej. Biblia jest najbardziej wyjątkowa.
Donald Trump
______________________________
* Problem jedynie w tym, że cytat jest w 100% lipny, kompletnie zmyślony, można powiedzieć - z dupy!
---
Powiedziałem, że gdyby Ivanka nie była moją córką, to bym z nią chodził.
 Donald Trump
---
Różnica między mną a pozostałymi kandydatami polega na tym, że moje kobiety są ładniejsze.
Donald Trump
---
[2004 r.; Do Howarda Sterna w jego aud. radiowej:] Muszę ci powiedzieć, że najzabawniejsze jest to, że wchodzę za kulisy przed rozpoczęciem show i wszystkie się ubierają itd. I wiesz, nigdzie nie widać żadnego faceta, a mnie wolno wejść, bo jestem właścicielem tego konkursu [Miss Universe, Miss USA], a to znaczy, że dokonuję inspekcji. Przeprowadzam inspekcję, żeby mieć pewność, że wszystko jest w porządku. [Howard Stern: Jesteś jak lekarz.] ,,Czy dobrze się czujecie?" Wiesz, stoją rozebrane... ,,Czy wszystko jest w porządku?" i patrzysz na te wspaniale wyglądające kobiety.
Donald Trump
---
Z kobietami jest gorzej niż z mężczyznami. One są bardziej agresywne seksualnie niż mężczyźni. Są gorsze od mężczyzn. A gdy do tego są mężatkami, to jest jeszcze gorzej.
Donald Trump
---
 Osobie z płaskim biustem bardzo trudno jest zdobyć 10/10. [na konkursach piękności].
Donald Trump
---
[Howard Stern w swoim progr. radiowym; 2004 r.: Czy potrafisz sobie wyobrazić seks z tą nastolatką (tj. 18-letnią wówczas Lindsey Lohan) targaną konfliktami?] Prawdopodobnie masz rację. Prawdopodobnie jest mocno targana konfliktami, a zatem świetna w łóżku. Jak to jest, że te targane konfliktami kobiety, wiesz, bardzo, bardzo mocno targane konfliktami kobiety są zawsze najlepsze w łóżku?
Donald Trump
---
Oczywiście nie mam zbyt wiele szacunku dla Megyn Kelly jako dziennikarki [z FoxNews, która ,,podpadła", pytając m.in., dlaczego DT nazywa kobiety, których nie lubi tłustymi świniami, sukami, łajzami...], jest cienka; wychodzi i zaczyna czytać ten swój skrypcik, udając bystrą twardzielkę, ale gdy się z nią spotkasz, to widzisz, że nie jest ani zbyt twarda, ani zbyt bystra. Jest zerem.
Donald Trump
---
[2005 r., w oficjalnym autokarze programu TV ,,Access Hollywood", z kilkoma towarzyszącymi facetami, przy włączonym mikrofonie] Leciałem na nią [dziennikarkę Nancy O'Dell]. Wiecie, była wtedy w Palm Beach. Byłem na nią napalony, ale nie dałem rady. Muszę to przyznać. Rzeczywiście próbowałem ją zerżnąć. Była mężatką. Faktycznie bardzo  mocno się na nią napaliłem. Zabrałem ją na zakupy, bo chciała kupić jakieś meble. Powiedziałem, że pokażę jej, gdzie są niezłe meble. Poszedłem z nią po te meble. Byłem na nią dziko napalony jak pies, ale nie mogłem dać rady. Była mężatką. Jakiś czas później widzę, że ona ma wielkie podrasowane cycki i co tam jeszcze. Całkowicie zmieniła wygląd.

[Wysiadając z autobusu, do którego podchodzi ładnie ubrana, atrakcyjna młoda kobieta, Arianne Zucker, by oficjalnie przywitać całe towarzystwo:] Lepiej zjem kilka tiktaków, na wszelki wypadek, gdybym zaczął ją całować*. Wiesz, piękne mnie automatycznie przyciągają. Zaczynam je całować. To jest jak magnes. Po prostu całuję. Nawet nie czekam, a jak jesteś gwiazdą, pozwalają ci na to. Możesz robić wszystko, łapać je za cipę... Możesz robić wszystko. [...]
Donald Trump
___________________________
* Po opublikowaniu powyższego materiału przez The Washington Post TicTac USA wydał na Twitterze oświadczenie, że darzy szacunkiem wszystkie kobiety i potępił stwierdzenia Trumpa jako całkowicie niestosowne i nie do przyjęcia.
---
Nikt nie szanuje kobiet bardziej niż ja.
Donald Trump
---
Przede wszystkim Rand Paul [sen. z Kentucky, kandydat na prez.] nawet nie powinien być na tym podium. Jest na 11 miejscu, ma 1% w sondażach; jak tu się dostał, skoro i tak jest zbyt wiele osób.
W pewnym sensie muszę się śmiać, gdy myślę sobie, że mamy tu jakąś chybioną odpowiedź. Zapytano go, czy podoła, czy sprawy będą w dobrych rękach, gdy powierzy mu się broń jądrową, a tu nagle nieoczekiwany atak na mnie. Czy naprawdę chcemy, by ktoś o takim charakterze, używający języka w tak nieostrożny sposób negocjował z Putinem? Czy chcemy, by ktoś taki negocjował z Iranem? Naprawdę sądzę, że pan Trump ma pewne cechy młodego studenta, co bywa rozrywkowe, ale martwi mnie i jestem zaniepokojony tym, że kiedyś mógłby decydować o użyciu broni atomowej, bo uważam, że jego instynktowne reakcje są reakcjami atakującymi ludzi ze względu na ich wygląd: a to niscy, a to wysocy, a to grubi, a to brzydcy... Mój Boże! takie rzeczy zdarzają się w gimnazjum. Czy wyszliśmy już ponad to? Czy przypadkiem nie będziemy wszyscy martwić się tym, że komuś takiemu powierzono broń jądrową? 
Rand Paul
Nigdy nie atakowałem go [RP] ze względu na jego wygląd, ale wierzcie mi, byłoby sporo do powiedzenia na ten temat.
Donald Trump
(fragm. debaty prezydenckiej
partii republikańskiej)
---
Popierałem go [chodzi o sen. Johna McCaina, który został ranny w Wietnamie, dostał się do niewoli i przez 5 lat był jeńcem wojennym] jako kandydata na prezydenta [2008 r.]. Zebrałem dla niego milion dolarów. To dużo pieniędzy. Popierałem go, a on przegrał i nas zawiódł, więc po tym już tak bardzo go nie lubię. Nie lubię przegranych. [dziennikarz: ale jest bohaterem wojennym] Jest bohaterem wojennym, bo został pojmany i był w niewoli. Niestety muszę powiedzieć, że lubię ludzi, którzy nie dostali się do niewoli... Jest bohaterem wojennym, bo został pojmany.
Donald Trump
---
Spójrzcie na Koreę Północną, na tego faceta - to znaczy jest on jakimś maniakiem, ok, ale trzeba mu wyrazić uznanie. Ilu młodych facetów - miał 25, 26 lat gdy zmarł mu ojciec - przejmuje takich twardych generałów? I nagle wszystko, wiecie, wygląda całkiem zdumiewająco, gdy się o tym myśli. Jak on to robi? Wkracza, zaczyna rządzić - jest szefem. Niewiarygodne. Wykończył wuja, wykończył tego, tamtego - to znaczy, ten gość nie bawi się w gierki...
Donald Trump
---
Gdy studenci wkroczyli na Plac Tiananmen, rząd chiński prawie wszystko spartaczył. Potem, owszem, był bezwzględny, okropny, ale siłą załatwił sprawę. To pokazuje władzę siły.
 Donald Trump
---
Mógłbym stanąć na środku Piątej Alei i zastrzelić kogoś i nie straciłbym wyborców.
Donald Trump

Itd. itp.

ARE YOU READY TO...

Wszyscy ci, których zdumiewa to, że potrafię wybaczyć Clinton jej oczywiste kłamstwa i inne uchybienia nie zdają sobie sprawy, jak niebezpiecznym imbecylem jest Trump. Sądzę, że naprawdę jest dzieckiem w ciele mężczyzny. Jest szkodliwie samolubną, niedouczoną i małostkową osobą; przyszłym tyranem, o ile w ogóle naszym systemie jest miejsce dla tyrana. Jak już powiedziałem gdzie indziej, popieranie faceta tylko dlatego, że obiecuje ,,solidnie wszystkim potrząsnąć" jest graniem z historią ludzkości w cykora na szosie, gdy w drugim samochodzie nikogo nie ma. Jest dla mnie absolutnie zadziwiające, że ten gość kandyduje do prezydentury.
(...)
Mam wrażenie, że intelektualnie porusza się całkowicie bez kompasu. Chcecie zobaczyć jak rozumiem Trumpa? Ok, nadmuchajcie balon i nie zawiązujcie końca, trzymajcie wysoko w górze, potem wypuście i zaobserwujcie jak chaotycznie lata po pokoju - oto umysł Trumpa. Według mnie to właśnie będziemy mieć, gdy powierzymy mu urząd.
(...)
Według mnie gość opowiada takie bzdury, że porusza się na granicy konfabulacji.(...).
Sam Harris
***

Podobnie jak Trump, wszyscy w Partii Republikańskiej rozmawiają o Ameryce, która jest całkowicie fikcyjna. Ameryka z FoxNews, stacji, która trzyma ludzi w domu... ISIS, gwałciciele, kryminaliści, Meksykanie - wszyscy oni was pozabijają, a jesteśmy wobec nich bezsilni, bo policja została osłabiona przez ujawnione emaile Hillary. 

Ci ludzie, jeśli pominąć ideologię, a prawdę mówiąc, żeby jakąś posiadać, trzeba mieć trochę pod czaszką, są zwykłymi histerykami. Po prostu histerykami. Chodzi mi o to, że np. któregoś dnia Trump powiedział, nie wiem, czy nie jest to najgłupsza rzecz, jaką kiedykolwiek powiedział, ale wydaje się, że on po prostu testuje ludzi, żeby sprawdzić, o ile bardziej głupio może gadać! Powiedział im, że Hillary zezwoli na wpuszczenie 650 milionów imigrantów w ciągu pierwszego tygodnia swojego urzędowania! Mamy tu test na inteligencję: albo jest się osobą myślącą, albo nie, gdy się coś takiego słyszy... Potrzebowaliśmy 240 lat, by dojść do populacji 320 milionów, a ona ją potroi w ciągu tygodnia! Kilka dni wcześniej Donald Trump powiedział też, że ISIS nie tylko podbije swoją część świata, ale też zajmie Amerykę. Tak, ISIS zawojuje Amerykę. No jasne, wsiądą do swoich pickupów Toyoty rocznik 1970, przejadą ocean i ustanowią kalifat w San Bernardino.
Bill Maher
(fragm monologu
Live on Facebook,
HBO, 3/11/16)
***
W tych wyborach nie chodzi o politykę czy poprawność polityczną, czy bunt przeciwko maszynom. Mamy tu rozsądek vs. obłęd i wolność vs. państwo policyjne. Ten człowiek jest szalony! Widać oznaki tego, że jest brutalny wobec kobiet i był brutalny od dziecka. Nienawidzi i poniża ludzi na podstawie tego, jak wyglądają albo tego, skąd pochodzą ich rodzice, a wszystko i wszyscy, którzy są przeciwko niemu nie są traktowani tak, jak wy byście to czy ich traktowali. Bo on tak zwyczajnie nie idzie dalej, by jeszcze trochę bardziej popracować i znaleźć lepsze rozwiązanie. On mówi, że wszystko jest ustawką, spiskiem, kłamstwem i winą Meksykanów. To oznacza wojnę. On po prostu nie panuje nad swoją złością, a wy chcecie dać mu broń jądrową?! Znacie tego człowieka. Zawsze znaliście tego człowieka.
Keith Olbermann
(fragm felietonu The Closer; GQ)

PLAY CHICKEN,
DEAR AMERICAN PEOPLE?
 
P.S.
I do tego macie jeszcze 360 000 000
(trzysta sześćdziesiąt milionów)
sztuk rozmaitej broni
w prywatnych rękach,
która może wypalić,
gdy ,,dobra zmiana" made in USA
nie wypali.
 Trump, miejmy nadzieję,
nie będzie się słał zbyt gęsto.
GOOD LUCK!
 PODAJ DALEJ! 
                                         

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz