środa, 18 stycznia 2017

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2641

Które oblicze Baracka Obamy jest prawdziwe? Senator (kryptoateista?) mógł więcej, ale prezydent (,,wierzący"?) już nie może sobie na tyle pozwolić, bo oznaczałoby to polityczne samobójstwo? Cóż, mamy tu do czynienia ze światopoglądową schizofrenią (a może i hipokryzją?) najważniejszego polityka na świecie, siedzącego okrakiem na płocie i niebędącego w stanie dokonać coming outu, by skierować świat na nowe tory, ku cywilizacji rozumu.

Tak czy owak, 20/01/17 Ameryka pożegna (chyba z niejakim żalem) opuszczającego Biały Dom przyzwoitego faceta (choć z jego polityką bywało różnie) - dwukadencyjnego 44. prezydenta -  i powita (ogromnie ętózjastycznie, jeśli znajdzie się odpowiedni tłum ętózjastuf) najprzyzwoitszego na świecie (jak by się z pewnością sam o sobie wyraził) faceta, (...?...)kadencyjnego 45. (największego w dziejach Stanów Zjednoczonych Ameryki, jak by się z pewnością sam o sobie wyraził) prezydenta, który... kopnie świat w kierunku cywilizacji maczugi (najwspanialszej maczugi świata - jak by się z pewnością sam wyraził).
***
 BARACK OBA MA 
 OBLICZA 
Które wersety Pisma Świętego powinny być drogowskazem naszej polityki społecznej? Czy powinniśmy pójść za Księgą Kapłańską, która sugeruje, że niewolnictwo jest OK? A może moglibyśmy pójść za Księgą Powtórzonego Prawa, która poleca ukamienowanie dziecka jeśli zboczy ono z drogi wiary. Czy może powinniśmy trzymać się ,,Kazania na górze", wersetu tak radykalnego, że wątpliwym jest, czy nasze własne Ministerstwo Obrony Narodowej przetrwałoby jego zastosowanie! Ludzie nie czytają Biblii...
Barack Obama
(Wypowiedź na konferencji Call to Renewal, czyli  Wezwanie do odnowy, 28/7/2006, wyjaśniająca trudności stosowania Biblii w amerykańskiej polityce.)
---
 
Niech Bóg błogosławi pamięć ofiar 

- jak mówi Pismo -
,,uleczy złamanych na duchu
i
przewiąże ich rany". 
Barack Obama
(Końcowe słowa wypowiedzi na konferencji prasowej 14. 12. 2012 r. w Białym Domu, po masakrze w szkole podstawowej Newtown's Sandy Hook Elementary School, w której 20-letni mężczyzna zastrzelił 20 dzieci i 6 dorosłych osób, łącznie ze swoją matką - nauczycielką szkoły podstawowej.)
***
Panie Prezydencie,
Dziękujmy też
Wszechmogącemu Bogu 
- Miłosiernemu Ojcu naszemu - 
za to, 
że w Swej bezgranicznej mądrości
i
dobroci
nie pozwolił zastrzelić
wszystkich dzieci, 
 a ledwie 20 
i
 marnych 6 dorosłych osób 

Dziękujmy też za to,
że pozwolił zamordować m.in.
tylko
 38 osób na plaży w Sousse 
i
 131 w Paryżu 
i
  14 w San Bernardino. 

Jeśli zaś chodzi
o strącenie przez terrorystów
rosyjskiego airbusa
i
 śmierć wszystkich 
 224 osób na pokładzie
to serdecznie podziękujmy za to,
że niezbadane są Jego wyroki,
dzięki czemu
możemy sobie grać
w tenisa bez siatki
na kortach śmierci,
m.in.
 Nicei, 
 Berlina, 
 Stambułu 
(i wielu innych miast
w różnych częściach świata,
które jeszcze nie wiedzą,
że zostały wytypowane
do spełnienia Jego woli),
uprawiając naszą 
ukochaną religię
opartą na
pójściu w zaparte,
poprawności politycznej
i
h i p o k r y z j i.
***
 TRUMP INTELEKTUALNY 
No to teraz czekamy
na inaugurację prezydentury
gościa z klasą,
który ustawi wszystko
na właściwym miejscu -
złapie Amerykę
porządnie za cipę,

że się tak wyrażę,
parafrazując jego samego
i doprowadzi ją
do politycznego szczytowania.
Świat wiąże wielkie nadzieje
z tym człowiekiem-gwiazdą,
wielce pobożnym,
a przy tym
świadomym swej wiary
w Boga
(którym jest sam dla siebie)
i
dumnym z tego...

Jest wiele rzeczy, których można się z niej [Biblii] nauczyć. Na przykład Ks. Przysłów, rozdział ,,nigdy nie zniżaj się do zawiści"*. Mam ten problem wokół siebie przez całe życie, gdy ludzie zniżają się do zawiści. Naprawdę jest to niezwykła książka, można tak wielu rzeczy nauczyć się z Biblii i prowadzić życie. Nie mówię tego tylko z punktu widzenia religii; mówię o prowadzeniu życia nawet poza religią. Jest tyle znakomitych rzeczy w Biblii.

Biblia jest wyjątkowa, Biblia - im więcej ją oglądasz, im więcej ją czytasz, tym bardziej jest wyjątkowa. Nie przepadam za tą analogią, ale tak jak w przypadku wybitnego filmu, wielkiego, niezwykłego filmu. Oglądasz go raz, jest dobry. Oglądasz go jeszcze raz. Możesz go obejrzeć 20 razy i za każdym razem będziesz go cenił bardziej. Biblia jest najbardziej wyjątkowa.
Donald Trump
______________________________
* Problem jedynie w tym, że cytat jest w 100% lipny, kompletnie zmyślony, można powiedzieć - z dupy!

ARE YOU READY
TO
WELCOME IN...
THE NEW ERA?
 PODAJ DALEJ! 
                                                

1 komentarz:

  1. Mało śmieszne,raczej z tej samej przegródki co myśli wybrane Szalonego Antka.To samo pewnie będzie na nagrobku Busha jr,choć można go określić jako współautora "nowej"definicji omf przyzwoitości hamerykanskej.Kaloo

    OdpowiedzUsuń