sobota, 14 stycznia 2017

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2637

W zaDuchu Świętym
 WIARA CZYNI... DURNIA 
|||||
|||
|
 BIBLIA TYSIĄCLECIA
 Nowy Testament 

Ew. wg św. Jana, rozdz. 11
[...] Kiedy Jezus tam przybył, zastał Łazarza już od czterech dni spoczywającego w grobie. [...] Rzekł do niej Jezus: «Brat twój zmartwychwstanie».[...] Jezus rzekł: «Usuńcie kamień!» Siostra zmarłego, Marta, rzekła do Niego: «Panie, już cuchnie. Leży bowiem od czterech dni w grobie».[...] Jezus zawołał donośnym głosem: «Łazarzu, wyjdź na zewnątrz!» I wyszedł zmarły, mając nogi i ręce powiązane opaskami, a twarz jego była zawinięta chustą. Rzekł do nich Jezus: «Rozwiążcie go i pozwólcie mu chodzić!».
 
Pobudka!
POWINIEN W TO WIERZYĆ KAŻDY BEZ WYJĄTKU KATOLIK. W tej liczbie zobowiązane do RACJONALNEGO postępowania osoby publiczne, na przykład obecny (i przyszły) prezydent, premier(a), wicepremierzy, marszałek Sejmu, posłowie, jak również wielu ministrów i urzędników najwyższego szczebla; także wielu pracowników nauki, nauczycieli, lekarzy, inżynierów itd. Co gorsza, najczęściej podają oni tę i podobne ,,prawdy objawione" (Słowo WTF!? Boże) do wierzenia swoim dzieciom!

A wszystko to ma miejsce w dobie m.in. zaawansowanego badania wszechświata i turystyki kosmicznej; mechaniki kwantowej, Wielkiego Zderzacza Hadronów i bozonu Higgsa; rezonansu magnetycznego w medycynie i skomplikowanych przeszczepów (np. wątroby czy całej twarzy); subtelnej techniki cyfrowej i Internetu. TAKI STAN RZECZY TO PO PROSTU INTELEKTUALNA CZARNA ROZPACZ!

WIELKI ZDERZACZ ANDRONÓW
(przykł. turystyki 
tragikosmicznej)
wersja dla dzieci
A może wielu z nich, mimo swojego głośno i często na pokaz deklarowanego katolicyzmu, w TAKIE historie nie wierzy (bo to qrde zwykły obciach), bo wierzy... hmm... tylko ogólnie, bla, bla, bla metaforycznie i ludowo-balladowo, bo w narodzie, wsi, rodzinie ,,zawsze się wierzyło". I cholera ten proboszcz, biskup, kardynał, megaświęty papież (największy ze Słowian)... no wicie, rozumicie... I bez tych ciepłych barchanowych gaci wiary jakoś nie tego... bo do tego trza samodzielnie myśleć... I...

Jeśli tak, to ci farbowani katolicy są po prostu intelektualnymi bankrutami (pomijam tu teologiczne bankructwo) i zwykłymi hipokrytami. ROZPACZ JEST TYM CZARNIEJSZA!!!
 
***
 
Najbardziej powszechnym ze wszystkich szaleństw jest żarliwa wiara w to, co ewidentnie nie jest prawdziwe. Jest to główne zajęcie rodzaju ludzkiego.
H. L. Mencken

ARE YOU READY
TO...
"FLY"
IN HEAVEN
OR...
 
FLY
IN THE SKY?

 PODAJ DALEJ! 
                                              

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz