niedziela, 8 stycznia 2017

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2631

Cytowany poniżej pogański filozof Porfiriusz napisał 15 tomów przeciwko chrześcijanom. Jedna z jego uwag dotyczy najbardziej chyba niedorzecznego aspektu ich wiary, czyli opartego na ,,tajemnicy" mięsno-krwistych przemian wampiro-kanibalizmu, który dziś, w XXI wieku, wygląda jeszcze bardziej barbarzyńsko i niedorzecznie niż kiedykolwiek w dziejach. W porównaniu z nim, np. krytykowana zajadle przez Kkorporację zabobonu ,,magia" ze szkolnego elementarza czy z książek o Harrym Potterze (które nie nakłaniają jednak dzieci ani do jedzenia ludzkiego ciała, ani picia ludzkiej czy jakiejkolwiek innej krwi) jest szczytem racjonalnego podejścia do rzeczywistości! 
---
Sławnym powiedzeniem Nauczyciela jest: ,,Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie"*.

To powiedzenie nie tylko jest bestialskie i absurdalne; jest bardziej absurdalne niż sam absurd i bardziej bestialskie niż jakakolwiek bestia: że człowiek powinien spożywać ciało ludzkie i pić krew ... i że dzięki czynieniu tego otrzyma życie wieczne!

Powiedzcie nam, czy przez polecanie praktyk tego rodzaju nie sprowadzacie ludzkiej egzystencji do barbarzyństwa niewyobrażalnych rozmiarów?
Porfiriusz
(,,Przeciwko chrześcijanom")
 ___________________________
* Biblia Tysiąclecia, Ew. wg św. Jana, rozdz. 6, w. 53
Słuchałem tego kazania i pamiętam moje całkowite zdumienie, bo mówiono o rzeczach, które po prostu były szalone. Trwała komunia i wtedy ludzie jedzą opłatek, ale ponoć jedli ciało Chrystusa i pili jego krew*. Moje pierwsze wrażenie było takie, że oto znalazłem się pośród bandy kanibali. Przez jakiś czas głowiłem się nad tym i głowiłem, dlaczego mówią takie rzeczy, bo związek tego, co mówili z rzeczywistością był bardzo wątły.    
Gene Roddenberry
________________________________________________
* Transsubstancjacja (przeistoczenie) w teologii katolickiej oznacza - UWAGA! TO NIE KIT - rzeczywistą przemianę substancji podczas seansu czarnej magii Eucharystii: chleba (białego wafelka - hostii) w (surowe i świeżutkie!) Ciało (jezusinę), a wina w (surową i świeżutką!) Krew Jezusa Chrystusa. Wszystko to dzieje się na podstawie  zapisów Wielkiej Księgi Czarów, zwanej potocznie Biblią Świętą - Słowem Bożym, a w szczególności podręczników czarnej magii zwanych Ewangeliami, w których czytamy: 
Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy, 
to jest bowiem Ciało moje...
Bierzcie i pijcie z niego wszyscy, 
to jest bowiem kielich Krwi mojej...

A teraz Komunia Święta
 
To smacznego, dzieci Boże
(wegetarianie Boży mają zgryz)...
 
i niech wam się przyśni...
piękna tęcza.
Na pamiątkę.
P.S.
 PRZYCZYNEK 
 DO NAUKOWEJ DEBATY 
 SAKRO-GASTRO-SOMATO-HEMATOLOGICZNEJ 

Przypomnijmy kilka słów bożych (Ew. wg św. Jana, rozdz. 6, ww. 53-55), wspomnianych na wstępie przez Porfiriusza, a stanowiących wraz z innymi słowami bożymi prawdę absolutną dla 3,14 x drzwi 2 miliardów (2000000000) chrześcijan, w tym ponad 1 miliarda (1000000000) katolików, z całego wszechświata. Otóż rzekł do nich Jezus:
|||||
|||
|
Zaprawdę, zaprawdę, 
powiadam wam: 
Jeżeli
nie będziecie
spożywali
 Ciała Syna Człowieczego
i
 nie będziecie
pili
Krwi Jego,
 nie będziecie
mieli życia w sobie.
Kto 
spożywa moje Ciało
i
 pije moją Krew,
ma życie wieczne,
 a Ja go wskrzeszę
 w dniu ostatecznym.
Ciało moje jest
 prawdziwym pokarmem ,
a Krew moja jest
 prawdziwym napojem .

Dodajmy jeszcze raz dla ,,jasności", że w czasie spektaklu zwanego mszą świętą główny szaman-kapłan, po wypowiedzeniu odpowiednich zaklęć-modlitw, naprawdę przemienia - w procesie zwanym meganaukowo trans(WTF?)substancjacją - biały wafelek w ciało, a trunek mszalny w krew. Powtórzmy, bo chodzi o istotę rzeczy - nie jest to tylko jakiś tam qrde symboliczny akt srutututu kilo drutu. Według stosownych artykułów najświętszej wiary dzieje się tak NAPRAWDĘ. Potwierdzi to z pewnością każdy chrześcijański wyznawca-konsument-koneser.   

Wspomniany na wstępie werset jest boskim (100%-gwarancja) zapewnieniem, że ĆPANIE CIAŁA i CHŁEPTANIE KRWI ludzkiej (J.C. był TEŻ człowiekiem) doprowadzi wszystkich wierzących (w te - jak by je określił wredny sceptyk - 3,14Rdoły) do NIEŚMIERTELNOŚCI. Musi tak być w istocie, bo te 2 miliardy chrześcijan, w tym miliard katolików, nie mogą się mylić! Reszta ludzkości - marne 5 miliardów (5000000000) z hakiem - uważająca to za nonsens, będzie posłana w jasną cholerę do smażalni dusz, gdzie będzie obrabiana termicznie w głębokim tłuszczu przez wieki wieków.

Jednak mimo tych wszystkich piekielnych zagrożeń, każdy racjonalny (czyt. normalny, tj. grzeszny) umysł na powyższe krwisto-cielesne stwierdzenia reaguje automatycznie mnóstwem pytań. Poniżej niektóre z nich:

- Czy proces transsubstancjacji może być zbadany w laboratorium?
- Czy boskie ciało i krew są trawione normalnie, a resztki zamieniane (,,transsubstancjacja odwrotna") na ludzki kał i mocz?
- Jakie jest roczne łączne spożycie ciała Jezusa (jezusiny?) w całym wszechświecie? *)
- W jaki sposób są odnawiane zapasy ciała i krwi?
- Kto jest największym dystrybutorem tych artykułów?
- W jaki sposób utrzymuje się ciągłość dostaw?
- Jak ciało jest porcjowane?
- Które jego części spożywane są najchętniej, a które najmniej chętnie?
- Jak się je przyrządza?
- Jak się je podaje?
- Jaki ma ono smak?
- Czy jest traktowane jako danie mięsne czy jarskie?
- Czy wegetarianie stosują jego sojowe odpowiedniki?
- Jaka jest jego wartość odżywcza?
- Czy jest lekkostrawne?
- Ile zawiera cholesterolu?
- Co się dzieje, gdy ktoś jest uczulony na produkty pochodzenia ludzkiego?
- Jaką grupę krwi miał Jezus?
- Czy nie można by było tej krwi przeznaczyć do transfuzji, a boskich organów do transplantacji?
- Czy ludzie uprawiający ten rytuał są kanibalami czy wampirami, a może jednymi i drugimi?
- Czy hrabia Dracula był chrześcijaninem?
- Jak dzieci reagują na konieczność picia ludzkiej krwi i jedzenia ciała?
- Jaki mechanizm rządzi religijnymi urojeniami tego typu?
- Czy można je określać jako otępienie religijne (dementia religiosa)?
- Co na to psychologia?
- Co na to psychiatria??
- Co na to psychopatologia???
_______________________________
*)
Oznacza to (nie chce być inaczej), że we wszechświecie rokrocznie konsumuje się ponad tysiąc ton(!) mięsa z Jezusa (jezusiny)... 
P.S.
Zad. domowe
Oszacować ilość krwi J.C. wypijanej co roku we wszechświecie.
ARE YOU READY TO...
EAT AND DRINK
OR...
VOMIT?
Czy NAPRAWDĘ wierzycie, że pobłogosławiony przez księdza opłatek zmienia się w ciało Chrystusa? Czy POWAŻNIE mówicie mi, że wierzycie w to?! Mówicie POWAŻNIE, że wino zmienia się w krew?!

Kpijcie z nich! Ośmieszajcie ich! Publicznie... Nie dajcie się nabrać na konwenans, że jesteśmy wszyscy zbyt grzeczni, by rozmawiać o religii. Religia nie jest wyłączona z gry. Religia nie leży w strefie zakazanej. Religia głosi konkretne twierdzenia na temat wszechświata, które powinna udowodnić, a którym powinno się rzucać wyzwanie i jeśli zajdzie potrzeba - lekceważąco je ośmieszać.
Richard Dawkins
(m.in. ukuł powszechnie używany,
także przez katolików,
termin ,,mem" (ang. meme))
 PODAJ DALEJ! 
                                                

2 komentarze:

  1. :)Raczej na czczo, należy czytać:)Mogę tylko potwierdzić, że czy tak czy tak, i tak twoje notki trzymają mnie przy życiu :)Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oto pokarm duchowy. Częstuj się do woli, dziel się posiłkiem i żyj długo i szczęśliwie. Na zdrowie!

      Usuń