piątek, 11 listopada 2016

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2573

 UWAGA! 
Nie ma żadnego obowiązku czytania poniższych pereł mądrości i intelektu, a nawet byłoby to niewskazane, gdyby miały trafić przed wieprze. Oczywiście alternatywnie można zawsze  pójść do kościoła, posłuchać pereł zabobonu dla doznania aktu błogiego rozmiękczenia mózgu, ku chwale Pana (czyt. Kkorporacji). Albo można też, nawet z lepszym skutkiem, napić się wódki czy napalić stosownych ziół... 
---
Każdy człowiek rodzi się 
nosem 
dziesięcioma palcami, 
ale żaden nie urodził się 
wiedzą o Bogu.
Wolter
***
Walcząc o swojego Boga, każdy w gruncie rzeczy walczy w interesie swojej własnej próżności, która ze wszystkich namiętności wywołanych przez nieudolną organizację społeczeństwa jest bardzo skłonna do obrażania się i najbardziej zdolna do popełniania największych szaleństw.
Percy Bysshe Shelley
***
 
Ten, kto stworzył boga był głupcem; ten, kto rozgłasza jego imię jest łotrem; a ten, kto go czci jest barbarzyńcą.
Periyar
***
(Czy wierzy pan w Boga?)

Nie jestem przekonany. Chodzi mi o to, że za każdym razem, gdy rozmawiam o Bogu z kimś wierzącym, to Bóg jest wszechmogący, wszechwiedzący i nieskończenie dobry. Zgadza się? ,,Dobry" ma tu bardzo wielkie znaczenie. Ale potem analizuję wszystkie sposoby, na jakie ziemia usiłuje nas zniszczyć... Wiecie, tsunami likwiduje ćwierć miliona ludzi... albo huragan, trzęsienia ziemi, tornada, powodzie, i podsumowuję to wszystko. Zatem albo Bóg nie jest wcale taki wszechmogący, albo nie jest nieskończenie dobry. Nie może być jednym i drugim, gdy się weźmie pod uwagę, w jaki sposób wszechświat próbuje nas zabić. A jeśli ziemia nie zdoła nas zgładzić, to są asteroidy, które mogą się pojawić, przy czym asteroidy doprowadziły do wyginięcia 75% życia na ziemi. Ten bardzo sławny, 65 milionów lat temu, zniszczył dinozaury. Można  na tyle sposobów zginąć nie z ręki kogoś, kto ma wolną wolę, że nie wiem jaką naturę ma Bóg, o którym tu mowa.
Neil deGrasse Tyson
***

Ateista nie twierdzi, że nie ma boga. Mówi tylko - ,,Nie wiem co rozumiesz przez boga." Słowo ,,bóg" jest dźwiękiem, który nie przynosi żadnego potwierdzenia.
Charles Bradlaugh
***
Utrzymuję, że każdy ma niezbywalne prawo pójść do piekła w taki sposób, w jaki mu się podoba. 
Robert Frost
***
ARE YOU READY TO...
REMAIN A BARBARIAN?
OR...
 PODAJ DALEJ! 
                                      

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz