niedziela, 6 listopada 2016

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2568

 
Wydaje się trochę nie fair w odniesieniu do moich krewnych, że musieli zostać zamordowani, by przysporzyć okazji do ujawnienia się wolnej woli Niemców, ale nawet jeśli to pominiemy, to jak wolną wolą wyjaśnić przypadki raka? Czy jest to sposobność dla zaistnienia wolnej woli nowotworów?
Steven Weinberg
***
Ponadto, jeśli z jednej strony zaznaczyła się wolna wola nazistów, to z drugiej powinna była ujawnić się wolna wola Żydów, którzy nie chcieli umierać w obozach koncentracyjnych. Gdzie jest wolna wola tych, którzy giną podczas trzęsień ziemi (patrz Nepal, AD 2015) i w innych kataklizmach albo np. od uderzenia pioruna? A co z wolną wolą dzieci, które duszpasterze-pedofile nadziewają na swoje laski? Ile wolnej woli ma kleryk molestowany przez jakiegoś arcypaetza? Odpowiedź jest jasna: praktycznie ZERO, czyli dokładnie tyle, ile wynosi prawdopodobieństwo istnienia jakiegoś nieskończenie dobrego Boga, który tę wolną wolę wymyślił i przekazał stworzonym przez siebie ludziom.

Co więcej, jeśli wola ma być wolna, to z definicji nie może być ograniczana. Ale przecież jest ograniczana - boskimi zakazami, choćby tzw. dekalogiem (nie zabijaj, nie kradnij itd.). Inaczej mówiąc, wygląda na to, że Bóg jest imbecylem (taki Bóg, jacy Jego wyznawcy-wynalazcy) i nie rozumie sensu języka, którym się posługuje. Z jednej strony mówi, że można iść w dowolnym kierunku, a z drugiej zaraz zaznacza, że niektóre są niedozwolone i że jeśli się wybierze ten, który nie jest po Jego myśli, to za karę tak miłosiernie przyπRdoli, że delikwent popamięta na całą wieczność, czyli na dość długo, co potwierdzi każdy ksiądz dobrodziej.

Słowem, możecie robić co wam się żywnie podoba, ale... I właśnie to małe ,,ale" unicestwia sens wolnej woli prezentowanej w imieniu Wszechmogącego Psychopaty przez Jego ziemską agenturę -
|||||
|||
|
Kkorporację zabobonu.
Typowa kwadratura koła. 
Kπny!
 
Ale z trzeciej strony, może jest to teologiczny odpowiednik kota Schrödingera (nie mylić z kotem Prezesa!). Jeśli tak, to sprawa załatwiona - nastąpiło teologiczno-kwantowe spotkanie ,,nauki" z nauką. Prof. Weinberg jako ekspert w dziedzinie fizyki kwantowej powinien wykazać zainteresowanie takim rozwojem sytuacji. 

Tak czy siak, środkowy palec powyżej pozostanie na swoim miejscu. W tym przypadku nie ma miejsca na jakiekolwiek dwuznaczności.
***
ARE YOU READY TO...
SET YOUR WILL
REALLY FREE?

 PODAJ DALEJ! 
                                         

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz