wtorek, 16 sierpnia 2016

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2486

 MROK ŚWIAT(Ł)A 
Nazywam chrześcijaństwo jednym wielkim przekleństwem, jednym wielkim wewnętrznym zdeprawowaniem, jedną wielką żądzą zemsty, dla której każdy, nawet najbardziej zjadliwy albo skryty, przyziemny i podły sposób jest dobry - nazywam je wieczną skazą na rodzaju ludzkim.   
Fryderyk Nietzsche
---
Zbyt dobrze znam ja tych bogupodobnych: chcą oni, aby w nich wierzono i aby wątpienie grzechem było. Zbyt dobrze też wiem, w co oni sami najgłębiej wierzą. 

Zaprawdę, nie w zaświaty i wyzwalające krwi krople: w ciało wierzą i oni najbardziej, zaś własne ciało jest dla nich rzeczą samą w sobie.
Fryderyk Nietzsche
---
Kościół, odpowiedziałem, jest rodzajem państwa.
I to najbardziej zdeprawowanego.
Fryderyk Nietzsche

***
Oto przykład ,,nauk" wypływających z tej intelektualnej kloaki, jaką jest KKK - katechizm najbardziej zdeprawowanego z państw:
Urząd Nauczycielski Kościoła w pełni angażuje władzę otrzymaną od Chrystusa, gdy definiuje dogmaty...

Między naszym życiem duchowym i dogmatami istnieje organiczna więź. Dogmaty są światłem na drodze naszej wiary; oświecają ją i nadają jej pewność.
Jak dotąd Urząd Nauczycielski Kościoła zaangażował w pełni ,,władzę otrzymaną od Chrystusa" do zdefiniowania szeregu kluczowych - dla agentów własnej Kkorporacji - dogmatów, między innymi o  pobożności obłudy, błogosławieństwie pazerności i orgazmicznej więzi, czyli Najświętszym Sakramencie Pedofilii (Anus Dei)...

Ponadto, jeśli dogmaty są światłem, to jak nazwać ciemność ciemnoty? Jeśli dogmaty nadają pewność, to jak określić rosyjską ruletkę? Innymi słowy, jeśli wydzieliny zainfekowanego wirusem religii umysłu są prawdą, to czym jest obłęd?!
***
Wszystko, co teolog uznaje za prawdę musi być fałszem. Oto niemal kryterium prawdy.
Fryderyk Nietzsche
---
zenjk  21 lutego 2015 09:28
jedno "ale":
- wszystko to, to są opinie z zewnątrz o ichnich dogmatach - opinie oparte na zwyczajnym ludzkim rozsądku,
- dla nich wewnątrz - przynajmniej dla tych, którzy są uformowani jednoznacznie i nie mają wątpliwości... te dogmaty to są jak kolejne drogowskazy na drodze życia... i zarazem powoduje to że: religia szerzy się jak zaraza - jeden pewny i przekonany na 100% matoł zaraża w wielkiej skali wszystkich wątpiących wokół.

dr Val D. Mar  21 lutego 2015 11:44
"ale" dlatego właśnie ludzie rozumni i wolni (m.in. tacy, jak cytowani na www.blog-operacyjny.pl) pracują nad szczepionką przeciwko tej zarazie.


pablobodek  21 lutego 2015 11:11
Tak, "Antychryst" Nietzschego powinien być, i wierzę że będzie, lekturą obowiązkową w wolnej (od Watykanu) Polsce.

"Morał: nauka jest czymś, co samo w sobie zakazane — tylko
ona jest zakazana. Nauka jest pierwszym grzechem, zalążkiem wszystkich grzechów, grzechem pierworodnym. Tylko taki jest morał. — „Masz nie poznawać" — z tego cała reszta. "

PS: blog dr. Val D. Mara. jest dla mnie ożywczą, poranną krynicą mądrości i prawdy wolnych ludzi.

dr Val D. Mar  21 lutego 2015 11:35
Kiedy ranne wstają zorze... ;) Pij na zdrowie! Serdecznie pozdrawiam i blogosławię.

***
ARE YOU READY...
TO ACCEPT REALITY?
 PODAJ DALEJ! 

                                          

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz