sobota, 30 lipca 2016

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2469

Ubogich nakarmić bla, bla, bla...
500 milionów zł =
np.
50 milionów posiłków po 10 zł
albo
5 milionów ubrań po 100 zł
albo
500 tysięcy stypendiów po 1000 zł
albo
50 tysięcy operacji serca po 10 000 zł
albo
5 tysięcy mieszkań po 100 000 zł
albo
 500 domów po 1 000 000 zł
albo
50 szkół po 10 000 000 zł
albo
5 szpitali po 100 000 000 zł
albo
1 spęd
młodych Kkatolików
z całego (wszech)świata,
czyli
 kasa w błoto! 
***
 NIEOMYLNY GŁOS 
 OJCÓW ŚWIĘTYCH 
Każdy, kto usiłuje interpretować Boga na swój własny sposób, stojący w sprzeczności z dogmatem Kościoła, musi zostać bez litości spalony. 
Innocenty III


Kara śmierci jest koniecznym i efektywnym środkiem, by Kościół mógł osiągnąć swój cel, gdy buntownicy działają przeciwko niemu, a burzycieli wspólnoty Kościoła, zwłaszcza zatwardziałych heretyków i przywódców herezji nie można powstrzymać za pomocą żadnej innej kary przed ciągłym zakłócaniem porządku Kościoła i skłanianiem innych do wszelkiego rodzaju przestępstw .... Gdy oceni się, że perwersja jednego lub kilku może przynieść ruinę wielu jego [tj. Kościoła] dzieci, jest on zobowiązany skutecznie ją usunąć w taki sposób, że jeśli nie będzie innego środka zaradczego, by uratować jego członków, może on i musi tych podłych ludzi zgładzić.
Leon XIII
Oczywiście interes Kkorporacji nade wszystko! Samodzielne i niezależne podejście do spraw duchowych i wszelkich innych było dla delikwenta baaardzo niezdrowe. Dzisiaj za wszelkich ,,odszczepieńców" dobrotliwy (ha! ha! ha!) watykański biały tatuś święty tylko  łaskawie (w duchu ekumenizmu, przebaczania i czego tam jeszcze) modli się w ruchu ciągłym 24h na dobę, 365/6 dni w roku (cóż mu pozostało, skoro święte stosy wygasły). Biznes jednak wciąż się opłaca.

Szanowny panie papież, panowie prymasi, kardynałowie, biskupi, księża, ojcowie, bracia, siostry, katecheci! Nie jestem oszustem teologiem, więc pytam: Jak to właściwie jest po śmierci z tymi ludźmi, którzy tu na ziemi, tej ziemi są bez zarzutu i nierzadko o całe niebo (tak, tak!) lepsi i szlachetniejsi od was, tyle że zwisa im kalafiorem wasza totalitarna, antydemokratyczna, zakłamana sitwa wraz z jej niespójnymi, durnowatymi naukami, świętymi książkami, Bogiem jedynym (tyle że oczywiście w trzech identycznych, ale całkowicie różnych, więc tożsamych osobach) etc. - Czy idą oni na całą wieczność do piekła?  

TAK CZY NIE?


Dzisiejszy przyzwoity umiar będzie najmarniejszym spośród jutrzejszych ludzkich zachowań. W czasach hiszpańskiej inkwizycji rozsądnym i wyważonym poglądem był ten, wedle którego nie powinno się palić zbyt wielu heretyków; skrajny i nierozsądny pogląd oczywiście domagał się, by nie palono ich w ogóle. 
Maurycy Maeterlinck

ARE YOU READY...

TO THINK?
 PODAJ DALEJ! 

P.S.
 Umiłowany Franiu! 
 Dearest Frankie, 
 Jaka szkoda, że nareszcie wyjeżdżasz! 
 What a pity you're leaving at last! 
 (znajdź sobie lepszą pracę) 
 (find yourself a better job) 
 
 ¡Adiós! 

                                               

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz