niedziela, 8 maja 2016

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2386

[Niekatoliccy chrześcijanie są] w sytuacji głęboko niedoskonałej w porównaniu z tymi w Kościele [rzymskokatolickim], którzy mają pełnię środków do uzyskania zbawienia.
kard. Joseph Ratzinger
(z oświadczenia wydanego
wspólnie z papieżem Janem Pawłem II)
 ***
Katolicyzm jest pogaństwem udającym chrześcijaństwo (...)

Różnice między protestantami i katolikami są olbrzymie. Ateista nie ingeruje w naszą wiarę - po prostu nie wierzy i nikomu nie narzuca swoich poglądów. Natomiast katolicy uważają, że my [protestanci] wierzymy źle, że powinniśmy wierzyć tak jak oni. W efekcie próbują nam narzucić swoje pogańskie bóstwa: Matkę Boską, bożki, świętych, kult obrazów, rzeźb, przedmiotów, relikwii i samego papieża jako nieomylnego. To ostatnie jest wręcz niechrześcijańskie, bo przecież wiadomo, że w religii chrześcijańskiej każdy człowiek jest grzeszny i omylny, a nieomylny jest tylko Bóg.
Tomasz Piątek
Cóż, zrównanie pogaństwa z katolicyzmem czy chrześcijaństwem prawdopodobnie stanowi obrazę uczuć religijnych prawdziwych pogan. Do jakiegoś czasu muzułmanie byli też poganami, ale nie jest jasne, czy pozostają nimi nadal. Można spytać obecnie emerytowanego nieomylnego papę Beszesnaście albo jeszcze lepiej jego aktualnie nieomylnego szefa Efzero. Oni wiedzą wszystko, nawet to, że tylko katolicyzm gwarantuje zbawienie. Być może nie od rzeczy byłoby też spytać jakiegoś wielkiego ajatollaha o to, kim z punktu widzenia islamu chrześcijanie naprawdę są i dlaczego na Bliskim Wschodzie się ich szlachtuje, pali ich kościoły itp. Oczywiście można o to wszystko zapytać też kogoś normalnego czy jakiegoś specjalistę od zaburzeń postrzegania rzeczywistości. Mimo wszystko jednak jeśli chodzi o religie, to prawda jest jednak znacznie bliższa temu, co mówią panowie poniżej:
Wszystkie religie z ich bogami, półbogami, prorokami, mesjaszami i świętymi są wytworami urojenia i łatwowierności człowieka, który jeszcze nie osiągnął pełnego rozwoju swoich władz umysłowych i panowania nad nimi.
Michał Bakunin
 
***
 
Religia jest majstersztykiem tresury zwierząt, bo tresuje ludzi, jak powinni myśleć.
Artur Schopenhauer

***
Wszystkie religie są zabobonami, a człowiek uczciwy nie ma się czego obawiać, czy to na tym świecie, czy na tamtym.
Robert Burns
 
***
Dzięki tolerancji głoszonej przez encyklopedystów XVIII wieku czarownik nie podlega torturom.
Honoré de Balzac
***
 
,,Postrach" Rewolucji Francuskiej trwał 10 lat. Postrach, który ją poprzedzał i do niej doprowadził trwał 1000 lat.
Edward Abbey
                                                                                 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz