sobota, 19 marca 2016

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2336

Dlaczego miałbym bać się śmierci? Gdy ja jestem, nie ma śmierci. Gdy jest śmierć, nie ma mnie. Dlaczego miałbym bać się czegoś, co nie może istnieć, gdy ja istnieję? 
Epikur
***
 
Dla siebie samego każdy jest nieśmiertelny. Nawet jeśli wie, że umrze, to nigdy nie będzie wiedział, że nie żyje.
Samuel Butler
***
Byłem agnostykiem odkąd pamiętam (...), więc nie wiem dokąd idziemy. Ale jeśli się okaże, że po prostu gasną światła i nie dzieje się nic, to cóż, też będzie OK.
John Chancellor
***
Co się stanie gdy umrę? Gdybym mało prawdopodobnym przypadkiem po śmierci spotkał Boga, to sądzę, że pierwszą rzeczą, jaką powiem będzie: Którym bogiem jesteś? Czy jesteś Zeusem? Czy jesteś Thorem? Czy jesteś Baalem? Czy jesteś Mitrą? Czy jesteś Jahwe? Którym bogiem jesteś? Dlaczego tak niezwykle starannie ukrywałeś się, chowałeś przed nami?
Richard Dawkins
***
Jak to właściwie jest, że powiedzmy gość zwany księdzem, który zakłada operetkowy kapelusz, sukienkę, tudzież bierze do ręki zakręconą laskę, dymiące pudełko i wypowiada tajemnicze zaklęcia, wie na bank, co się dzieje po śmierci, a jednocześnie np. nie ma bladego pojęcia, co się działo przed urodzeniem*? Cóż można powiedzieć - ów groteskowy przebieraniec naprawdę wie dokładnie tyle, ile wiedzą o sprawach ostatecznych wszyscy ,,niewtajemniczeni", mianowicie ---> wielkie GIE, czyli absolutne...
|||||
|||
|
 ZERO 
___________________________________
* Okazuje się, że jednak istnieje organizacja, która coś na ten temat wie. Jest nią Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, czyli wyznawcy religii mormońskiej. Otóż uważają oni, że ludzie istnieją w postaci duchowej na długo przed swoim urodzeniem i sami sobie wybierają rodziców. Qrde, to ma głęboki sens, bo takie twierdzenia pochodzą z najdalszych zakątków jelita grubego i dlatego są najwartościowsze. Co Kkorporacja zabobonu na to, że ktoś wie więcej niż ona? Może sięgnie głębiej do jelita grubego, by zaskoczyć nas czymś jeszcze bardziej gównianym zdumiewającym?
***
Chrześcijaństwo uczyniło ze śmierci postrach, który nie był znany beztroskim w swym spokoju poganom.
Ouida
***
To prawda, zwłaszcza nie mająca skrupułów zbrodnicza Kkorporacja zabobonu, która na tym naturalnym strachu przed śmiercią zbudowała najpodlejszy i najbardziej lukratywny sakro-nekro-geszeft w historii ludzkości. Takie ot gigantyczne biuro podróży spod ciemnej gwiazdy, które wie, że za swoje przekręty z lewymi wizami pobytowymi do raju nigdy nie będzie ukarane, bo jego klienci z natury rzeczy nie są w stanie domagać się zwrotu wyłudzonej od nich kasy. W porównaniu z tymi praktykami ,,sprzedawanie" naiwnym kolumny Zygmunta, Pałacu Kultury czy odrolnionej działki na Marsie jest nieskazitelnym pod względem etycznym działaniem handlowym.
***
Prawda, która zniechęca swoją prawdziwością ma większą wartość niż najbardziej pobudzające kłamstwo.
Maurycy Maeterlinck

                  
                                   
                                                   
                                                                       
Zgadza się -
prawda o tym,
że
białe jest białe
zwycięży!
                                                                        
                                                   
                                 
                    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz