środa, 12 sierpnia 2015

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2116

Jehowa żydów to podejrzliwy tyran, który zieje tylko krwią, morderstwami i rzezią, i który żąda, żeby go karmiono oparami spalanych zwierząt. Jowisz pogan jest lubieżnym monstrum. Moloch Fenicjan jest kanibalem. By go udobruchać, czysty rozum chrześcijan postanowił ukrzyżować jego własnego syna. Bestialskiego boga Meksykanów można zadowolić tylko tysiącami śmiertelników zabijanych, by zaspokoić jego apetyt na krew.    
baron d'Holbach
***
 
Nie nazwę dobrą żadnej istoty, która nie jest taką, o jakiej myślę, gdy odnoszę to określenie do moich bliźnich; a jeśli taka istota może mnie posłać do piekła za nie nazywanie jej w ten sposób, to niech posyła.   
John Stuart Mill
***
Pewien Bóg, który mógł był stworzyć dzieci dobre równie łatwo, jak złe, a jednak wolał stworzyć złe; który mógł był uczynić każde z nich szczęśliwym, a jednak nigdy nie uszczęśliwił nawet jednego; który spowodował, że ceniły swoje gorzkie życie, a jednak boleśnie je skrócił; który dał swoim aniołom wieczną szczęśliwość, na którą nie zapracowały, a jednak wymagał od swoich pozostałych dzieci, by pracowały na nią; który dał swoim aniołom życie wolne od bólu, a jednak zesłał na swoje pozostałe dzieci gorzkie nieszczęścia z przypadłościami ciała i umysłu; który głosi sprawiedliwość, a wynalazł piekło - głosi miłosierdzie, a wynalazł piekło - głosi złotą zasadę i przebaczanie pomnożone siedemdziesiąt i siedem razy, a wynalazł piekło; który peroruje ludziom o moralności, a sam jej nie posiada; który krzywym okiem patrzy na zbrodnie, a jednak popełnia je wszystkie; który nie proszony tworzy człowieka, a potem próbuje zrzucić odpowiedzialność za czyny człowieka na człowieka, zamiast, jak by należało, wziąć ją honorowo na siebie; i na koniec, z typową dla siebie boską tępotą, zaprasza tego nieszczęsnego, podle traktowanego niewolnika do wielbienia go!
Mark Twain
 
My niezachwianie wierzymy
i w obliczu całej dobroci,
jaką nas nieustannie
obdarzałeś w wiekach ciemnoty
i obdarzasz w erze Internetu,
wspominając Klasyka...
|||||
|||
|
P.S.
Bóg jest słowem tłukącym się po ludzkim układzie nerwowym. Istnieje tak samo, jak św. Mikołaj.
Gertrude Stein
***
Bóg jest dźwiękiem, jaki ludzie wydają, gdy są zbyt zmęczeni, by myśleć.
Edward Abbey

                                                                                         

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz