niedziela, 22 marca 2015

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 1973

Chrześcijaństwo działało z totalną arogancją i okrucieństwem; jakżeby inaczej, skoro religia na tych, którzy odkryli prawdziwą wiarę zazwyczaj nakłada duchowy obowiązek wyzwalania niewierzących.
James Baldwin
---
Jeśli koncepcja Boga miałaby posiadać jakąkolwiek wiarygodność czy zastosowanie, to tylko by nas wzmocnić, dać nam więcej wolności i miłości. Skoro Bóg nie jest w stanie tego sprawić, to pora się Go pozbyć. 
James Baldwin
---
Może prawdziwym źródłem kłopotów, ludzkich kłopotów, jest to, że jesteśmy skłonni złożyć ofiarę z całego piękna naszego życia, poddać się niewoli totemów, tabu, krzyży, krwawych ofiar, wież kościelnych, meczetów, armii, flag, narodów po to tylko, by zaprzeczyć faktowi śmierci, który jest jedynym faktem, jaki posiadamy.
James Baldwin
---
Poświęcenie dla ludzkości jest ... zbyt łatwo stawiane na równi z poświęceniem dla Sprawy, a Sprawa, jak wiemy, jest notorycznie żądna krwi.
James Baldwin
***
Chrześcijaństwo jest całkowitym zaprzeczeniem zdrowego rozsądku i zdolności myślenia.
Michał Bakunin
***
Uważam religię jako taką za całkowicie zbędną w życiu narodu; nauka stoi zdecydowanie ponad zabobonem. A czymże jest religia - buddyzm czy chrześcijaństwo - jak nie zabobonem, a zatem potencjalnym źródłem słabości narodu?
Ito Hirobumi

                                                                                     

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz