niedziela, 15 marca 2015

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 1966

 (ZŁY) 
 SEN O OJCZYŹNIE 

15 marca 2145

Katolicka Agentura Indoktrynacyjna (KAI) donosi, że kolejna rządowa próba zlikwidowania Funduszu Kościelnego spotkała się z gwałtownym protestem Rady Stałej Episkopatu, która twierdzi, że jest to element liberalno-lewicowo-lewacko-feministyczno-ateistycznej nagonki na religię i Kościół, który rozważa rzucenie na wszystkich winnych klątwy i wielu innych rzeczy.

KAI podkreśla, że z ziem zagrabionych Kościołowi państwo zwróciło tylko ok. 61%, tj. nieco ponad dwadzieścia milionów hektarów. Nie ma zatem podstaw do likwidacji Funduszu, który owszem obciąża budżet państwa, ale w wymiarze zaledwie 17% PKB. Należy bowiem pamiętać, że oprócz składek emerytalnych blisko 12 milionów polskich księżyFundusz zaspokaja także liczne inne istotne potrzeby Kościoła!

Ich eminencje apelują więc o jak najszybsze zrewidowanie przez rząd RP jego niezwykle krzywdzącej polityki w stosunku do tak zasłużonej dla kraju instytucji i niezwłoczne podjęcie z nią rozmów w celu znalezienia sprawiedliwego rozwiązania dla powyższego bolesnego problemu. Jednocześnie wskazują alarmującą sytuację demograficzną kraju (spadek populacji do 32 milionów) i zbyt niski (85 lat) wiek emerytalny Polaków jako przyczyny malejących wpływów do budżetu państwa, co w konsekwencji skutkuje drastycznym pogarszaniem się i tak już alarmująco złej sytuacji ekonomicznej osób życia konsekrowanego.
 JeZUS Maryja! 

                                                                                              

1 komentarz:

  1. Oddać im w cholerę wszystko i niech oni płacą nam proporcjonalnie w/g tego, co grabią obecnie i już.Przynajmniej będą mieli zajęcie i zakłamanie z obłudą w kwestii :kto tu rządzi -ciut zmaleje...

    OdpowiedzUsuń