środa, 17 grudnia 2014

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 1878

Krzyż jest symbolem wielowiekowej tyranii Kościoła katolickiego i pogardy okazywanej przezeń ludziom rozumnym i niezależnym.

Wymachiwano nim na haniebnym inkwizycyjnym procesie Giordana Bruna, jak i wtedy, gdy w męczarniach umierał na stosie za głoszenie ,,niesłusznych" idei na temat kosmosu, które - o ironio! - współczesna nauka traktuje zupełnie serio. Wymachiwano nim nad głową Galileuszowi, skazując tego wielkiego uczonego na poniżający areszt domowy i zmuszając do wyrzeczenia się poglądów naukowych. Wygrażano też nim, torturując i paląc na stosie wszelkich tzw. bluźnierców, heretyków, czarownice etc.

Okropieństwa, jakich ludzie dopuszczali się wobec innych ludzi w imię tych dwóch skrzyżowanych linii, patyków, desek, belek itp. całkowicie dyskredytują ten symbol i jego wyznawców. Nie ma przy tym znaczenia związana z nim debilna opowiastka o (urojonej) ofierze ukrzyżowania Jezusa C. za jakieś (niemniej urojone) ,,grzechy" popełnione przez ludzkość, a obrażające (megaurojonego) ,,Boga Ojca".

Dzisiaj to skompromitowane logo zboczonego systemu zabobonów nie służy niczemu poza wywoływaniem niechęci i dzieleniem ludzi, więc jako takie powinno zostać raz na zawsze zdelegalizowane, tak jak nazistowska swastyka. Należne mu miejsce znajduje się na śmietniku historii rodzaju ludzkiego.
 ATHEISTS OF ALL COUNTRIES, UNITE! 

 ¡ATEOS DE TODOS LOS PAÍSES, UNÍOS! 
                                                                                   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz