czwartek, 18 września 2014

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 1788

Religia naucza niebezpiecznej bzdury, 
że śmierć to nie koniec. 
Richard Dawkins
---
Wiara jest wystarczająco skuteczna, by uodpornić ludzi przeciwko wszelkim apelom o współczucie, o przebaczenie, o przyzwoite ludzkie odruchy. Ona ich nawet uodparnia przeciwko strachowi, jeśli naprawdę wierzą, że śmierć męczeńska wyśle ich bezpośrednio do nieba.   
Richard Dawkins
***
 
Albo ten posąg z Kalifornii, o którym się teraz mówi, że płacze krwawymi łzami... Po co się martwić rzekomym płaczem gipsowego wizerunku, gdy tak wiele rzeczywistych ludzkich istot ma powody do płaczu.
Anna Quindlen
***
Skuteczność religii leży właśnie w tym, co nie jest racjonalne, filozoficzne czy wieczne; jej skuteczność leży w tym, co niewidzialne, oparte na cudach, niezwykłe. Zatem religia przyciąga tym więcej pobożności, im więcej wymaga wiary - to znaczy, im bardziej jest niewiarygodna dla świeckiego umysłu. 
Henri Frederic Amiel
***
 
Jeśli chodzi o doktrynę życia po śmierci, to północnoamerykański Indianin wie dokładnie tyle samo, co starożytny czy współczesny filozof.
Thomas Babington Macaulay
***
Pytanie za milion... dni odpustu zupełnego. Czy warto wierzyć facetom w halkach, kieckach i operetkowych kapeluszach, pracujących na rzecz Kkorporacji, która w swoim ,,śmierciorysie" ma m.in. takie projekty, jak torturowanie ludzi w lochach i palenie ich na stosie za poglądy niezgodne z jej własnymi, tudzież szlachtowanie umysłów dzieci narodzonych?

Cytowane powyżej osoby niewątpliwie mają rozmaite życiorysy, ale NA PEWNO nie znajdzie się tam mordowania oponentów głoszących niewygodne dla nich poglądy czy łgania najmłodszym w żywe oczy. Są to ludzie intelektualnie UCZCIWI. Dlatego choćby z tego względu znacznie bardziej warto słuchać raczej ich niż wszelkich świątobliwych oszustów, którzy mają takie mniej więcej kwalifikacje do majstrowania przy sferze intelektualno-duchowej, zwłaszcza najmłodszych, jak np. operator piły łańcuchowej do przeprowadzania zabiegów neurochirurgicznych.

                                                                                           

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz