czwartek, 17 kwietnia 2014

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 1634

 UNITED STATES OF ABSURD 

W okresie 1982 - 2012 Instytut Gallupa 11 razy zadał Amerykanom poniższe pytanie:

Które z następujących stwierdzeń jest najbliższe twojemu poglądowi na pochodzenie i rozwój człowieka?

1. Ludzie rozwijali się przez miliony lat z mniej zaawansowanych form życia, ale Bóg sterował tym procesem.

2. Ludzie rozwijali się przez miliony lat z mniej zaawansowanych form życia, ale Bóg nie brał udziału w tym procesie.

3. Bóg stworzył ludzi mniej więcej w ich obecnej postaci kiedyś w ciągu ostatnich 10 000 lat.

Oto zestawienie wyników badań w formie wykresu.
Innymi słowy, ok. 146 milionów (3,5 x ludność Polski) mieszkańców jedynego ponoć dzisiaj światowego supermocarstwa wierzy, że Bóg ich stworzył tak jak stoją ca 2000 lat po tym, jak w starożytnym Iraku i Egipcie zaczęto warzyć piwo, a także w to, że ludzie żyli na świecie obok dinozaurów i ujeżdżali je! 
Darwin ze swoimi marnymi 15 procentami fanów cieniutko tu przędzie. Swoją drogą, ciekawe jak wyniki podobnych badań wyglądałyby w nadwiślańskim sKkansenie.
 
Dlaczego oszołomstwo made in USA ma znaczenie tutaj, w centrum Europy*? Ano dlatego, że tych 146 milionów to też wyborcy prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki** - najbardziej wpływowego polityka na świecie, który może zdrowo namieszać na skalę globalną, tak jak to przez całe dwie kadencje czynił kumpel Najwyższego George W. Bush czy wcześniej jego papa. To nie są żarty, bo tacy faceci decydują o tym, czy np. nacisnąć ,,czerwony guzik". Jeśli głos urojonego Stwórcy, który jak wiadomo z opornymi się nie 3,14Rdoli, i książki Jego autorstwa są dla kogoś ważniejsze niż głos rozsądku i rozprawy naukowe, to...

 LĘKAJ SIĘ KTO MOŻE! 
_____________________________________
* Jak wykazał niedawny sondaż, im bardziej mgliste pojęcie Amerykanów o położeniu geograficznym Ukrainy, tym bardziej zdecydowane ich poparcie dla koncepcji militarnej interwencji w tym kraju. Z pewnością spory odsetek zwolenników takiej polityki to osobnicy zawzięcie wierzący we wszystkie biblijne bajki.

** Podczas jednej z telewizyjnych debat przedwyborczych kandydatów na prezydenta padło pytanie: który z panów nie wierzy w ewolucję? Z bodajże dwunastu rękę podniosło trzech!

                                                                                              

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz