środa, 9 kwietnia 2014

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 1626

Powinniśmy być agnostykami wobec tych rzeczy, na które nie ma dowodu. Nie powinniśmy utrzymywać wierzeń tylko dlatego, że zaspokajają nasze pragnienie życia pozagrobowego, nieśmiertelności, nieba, piekła itd. 
sir Julian S. Huxley
***
Łatwo oderwać umysł od ciągłego rozpamiętywania straconych iluzji nieśmiertelności. Zdyscyplinowany intelekt nie boi się niczego i nie pragnie cukiereczka na zakończenie dnia, ale z zadowoleniem przyjmuje życie i służy społeczeństwu najlepiej jak potrafi. Osobiście ani trochę nie dbam o nieśmiertelność. Nie ma niczego lepszego niż nicość, bo w nicości nie ma żadnych niespełnionych życzeń. Mieliśmy to przed naszym urodzeniem i nie skarżyliśmy się. Czy powinniśmy jęczeć dlatego, że to na pewno powróci? Tak czy siak, dla mnie to są Pola Elizejskie i niczego więcej nie pragnę.     
Howard P. Lovecraft
***
Oto przykłady poglądów, myśli i refleksji, które powinno się prezentować dzieciom praktycznie od kołyski, zamiast zatruwać ich czyste umysły gnojówką religijnych dogmatów, zabijając niezależność intelektu i hodując ,,mięso armatnie" dla Kkorporacji zabobonu. W niedalekiej (wariant optymistyczny) przyszłości wszyscy w ,,świeckim" państwie, którzy przyczyniali się do tej intelektualnej dywersji...
zdadzą sobie sprawę z głupoty i podłości swoich działań, a następnie ze wstydu niezwłocznie zapadną się pod ziemię. Na razie idą w mega-zaparte.
 
 Fuck them! 

                                                                                       

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz