piątek, 1 listopada 2013

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 1467

 ŻYWI, A UMARLI 
 I 
 UMARLI, A ŻYWI 

 (PARADOKSY ŻYCIA I ŚMIERCI) 

Do pierwszej kategorii należą ci, którzy, mimo że żyją, nie mają nigdy nic do powiedzenia, ale mówią; każde ich słowo cuchnie trupim jadem bezsensu. Dla nich na zawsze środkowy palec! Do drugiej należą ci, którzy, mimo że nie żyją, mają zawsze mnóstwo do powiedzenia, ale milczą; każde ich słowo pachnie świeżością objawienia. Dla nich na zawsze do góry kciuk

Oczywiście istnieje też bardzo specjalna sitwa kategoria (wszystkich) świętych. Dla nich na zawsze... najserdeczniejsze życzenia!
***

Uroczystość Wszystkich Świętych to także dzień nadziei, że życie nie kończy się w grobie. Nadziei, że po tamtej stronie jest świat i życie, w którym nie ma już łez, niesprawiedliwości, krzywdy i cierpienia.
Stanisław Dziwisz
***
 BIBLIA TYSIĄCLECIA 
Nowy Testament
Ew. wg św.Mateusza, rozdz. 27, w. 52
Groby się otworzyły
i wiele ciał Świętych,
którzy umarli,
powstało.
***

Jednakowo niemądre jest to,  jak ci chrześcijanie przyjmują, że gdy ich bóg rozpali ogień (jak zwykły kucharz!), to cała reszta rodzaju ludzkiego całkowicie się usmaży, a tylko oni jedni unikną spalenia - nie tylko ci żyjący w danym czasie, zauważcie, ale, jak mówią, też ci, co dawno pomarli wyjdą spod ziemi mając te same ciała, jakie mieli uprzednio. Pytam was: czyż nie jest to nadzieja robaków? Bo jakaż to ludzka dusza miałaby pożytek ze zgniłego trupiego ciała? Już sam fakt, że niektórzy żydzi i nawet niektórzy chrześcijanie odrzucają te nauki o wychodzeniu trupów z grobów dowodzi jak są one obrzydliwe; zwyczajnie przyprawiające o mdłości i nie do zniesienia. Albo inaczej, jakież to ciało mogłoby powrócić do swojej pierwotnej formy czy stać się tym samym, czym było przed całkowitym zgniciem? I oczywiście nie mają na to żadnej odpowiedzi, a jak to ma miejsce w większości przypadków gdy odpowiedzi brak, uciekają się do stwierdzenia ,,Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych".
Celsus
***
Umarłych wieczność dotąd trwa, 
dokąd pamięcią się im płaci.
Wisława Szymborska
***
Umiłowani Wszyscy Święci!
Z okazji Waszego Dnia 
 przyjmijcie 
najserdeczniejsze życzenia
zdrowia, szczęścia, 
długich lat życia pozagrobowego,
tudzież 
wielu spektakularnych cudów, 
jak również
mnóstwa orgazmów
podczas oglądania 
cierpień potępieńców w piekle,
 a także tego,
by Was nigdy o nic nie bolała dynia,
a aureola nad nią 
niechaj zawsze świeci jak (neo)nówka.
Przez wszystkie wieki wieków. 
Amen!!!

                                                                                          

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz