sobota, 12 października 2013

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 1447

Wiecie, im dłużej się słucha tej debaty na temat aborcji, tym częściej się słyszy określenie ,,świętość życia". Słyszeliście je - świętość życia. Wierzycie w to? Ja osobiście uważam, że jest to kupa pierdół.

To znaczy co, że życie jest święte? Kto to powiedział? Bóg? Hej, hej - jak
tylko się poczyta historię, to widać, że Bóg jest jedną z głównych przyczyn śmierci. Od tysięcy lat hinduiści, muzułmanie, żydzi, chrześcijanie, wszyscy na zmianę zabijali się, bo Bóg im powiedział, że to dobry pomysł: miecz Pański, krew Baranka, pomsta należy do Mnie - miliony zabitych sukinsynów... Miliony zabitych sukinsynów, bo wszyscy oni udzielili złej odpowiedzi na pytanie o Boga:
- Wierzysz w Boga? 
- Nie. 
Bum! - nie żyjesz. 
- Wierzysz w Boga? 
- Tak. 
- Wierzysz w mojego Boga? 
- Nie. 
Bum! - nie żyjesz. Mój Bóg ma większego fiuta niż twój Bóg!

Tysiące lat. Wszystkie ,,najlepsze" wojny - najkrwawsze wojny, najbrutalniejsze wojny toczono na tle religijnej nienawiści, co jest OK, jeśli
chodzi o mnie... Cóż, zawsze jak bandy świątobliwych mężów chcą się zarzynać nawzajem, to ja jestem szczęśliwym facetem. I proszę, nie opowiadajcie tych pierdół o świętości życia!
George Carlin

                                                                                      

2 komentarze:

 1. ...Bóg jest jeden i dał wolną wolę człowiekowi, a wszystkie te okropne rzeczy które opisujesz to nadinterpretacje samych ludzi przez wieki istnienia świata... sam informujesz że "anonimowych" usuwasz a ty czemu się chowasz za swoim nickiem? pewnie tak jest wygodniej i łatwiej... hasło masz trafione tylko treści zmień żeby pomagały ludziom przetrwać te posrane czasy w których przyszło nam istnieć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. opgosiak dzięki za komentarz. Piszesz, że ,,Bóg jest jeden..." itp. mądrości - porozmawiaj o nich z indyjskimi politeistami (jest ich tylu, ilu katolików). Jeśli zaś chodzi o te - jak je nazywasz - ,,posrane" czasy, to są one w dużej mierze skutkiem rzeczy, o których mowa w tym i innych postach. Myślę, że zdrowe i trzeźwe spojrzenie na nie może właśnie ludziom pomóc. Niewykluczone, że niektórzy otworzą oczy i przejrzą. To dopiero byłby cud! Ponadto dzięki za 1/2 komplementu dotyczącego hasła. Pzdr

   P.S.
   Sprawę mojego nicka przez skromność pozostawię bez komentarza. Możemy porozmawiać o twoim...

   Usuń