niedziela, 17 marca 2013

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 1239

Ta część mediów, która... no... bardzo się rozczarowała tym wyborem konklawe, potrzebowała pięciu, sześciu dni, aby przystąpić do takiego powiedziałbym bardzo brutalnego i brzydkiego, z pozycji takich... lewackich ataku na osobę nowego ojca świętego. Duch Święty wieje swoimi drogami, ścieżkami... Kościoła bramy polityczno-lewackie poprawności nie przemogą. Ojciec święty został wybrany i wierzę w to głęboko, że poprowadzi Kościół przez najbliższe lata po drodze, którą wyznacza mu... uhmm wspomniany Duch Święty. A to, że lewackie kundle szczekają... Niech szczekają.
Joachim Brudziński 
(aud. PR3 Śniadanie w Trójce, 16/3/13)
***
Reakcja obecnej pani prezydent Argentyny - bardzo chłodna - która na wieść o wyborze papieża nie przerwała swoich zajęć, coś tam o cyfryzacji akurat pisała... czy poprzedniego prezydenta Argentyny - aż wstydzę się przytoczyć tej opinii byłego prezydenta Argentyny na temat obecnego papieża - zaświadczają, że rzeczywiście papież może nie mieć tej czystej karty...
Jerzy Wenderlich
(aud. PR3 Śniadanie w Trójce, 16/3/13)
---
Przybranie tego imienia Franciszek, ono może być albo chęcią przełamania tego, co w Kościele, jeśli w ogóle tam się da jeszcze jakiś porządek zrobić, albo żartem z ubogich. Mnie w ogóle nie obchodzi, kiedy np. się mówi jaki ten papież fantastyczny, bo jak został wybrany, to się tak po ludzku zachował; po walizkę do hotelu pojechał, busem jechał z kardynałami [Beata Michniewicz: Ale co Pana obchodzi?] Mnie obchodzi coś innego (...) że jeszcze właśnie Watykan nie zajął stanowiska w tym, czym naprawdę prasa światowa żyła. Polska tym nie żyła. Otóż na przykład Watykan kupił za 23 miliony euro największy klub gejowski w Europie, a w tym 19 apartamentów... Jeśli taki zwolennik ubogich, to niech przepędzi tych 19 dostojników kościelnych z tych apartamentów, niech sprzedadzą ten największy klub gejowski w Europie - to w końcu 23 miliony euro.
Jerzy Wenderlich
(aud. PR3 Śniadanie w Trójce, 16/3/13)
***
[O]d kilku dni nie mamy żadnych innych informacji, tylko to, czy Franciszek założył takie czy inne buty, z walizeczką szedł tu czy tam (...) Nie powinien to być przekaz dominujący, bo to nie jest aż tak istotne wydarzenie, żeby się nad tym aż tak strasznie pochylać. Ruch Palikota uważa, że w państwie świeckim rola Kościoła oczywiście jest ważna, ale powinna być stanowczo oddzielona od całego aparatu państwowego, w tym również od mediów publicznych, bo media publiczne należą do aparatu państwowego (...) Nie gloryfikować w mediach publicznych żadnej religii, bo być może innym wyznawcom religii albo osobom, które nie wyznają żadnej religii może być po prostu przykro.
Andrzej Rozenek
(aud. PR3 Śniadanie w Trójce, 16/3/13)

                                                                                             

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz