poniedziałek, 10 grudnia 2012

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 1143

Wygrała w 1973 r. głośną i kontrowersyjną sprawę Roe versus Wade w Sądzie Najwyższym USA, który stosunkiem głosów 7:2 uznał prawo do aborcji za konstytucyjne prawo kobiety (na podst. 14.  poprawki do konstytucji).

Przemoc ze strony przeciwników aborcji była ciągłym problemem. W dniu 10 października 1985 ochrona w Sądzie Najwyższym została wzmocniona, po tym jak sędzia Blackmun otrzymał groźbę, że zostanie zabity; dzień wcześniej jeden z protestujących przeciwników aborcji zakłócił przebieg rozprawy. Każdy, kto kiedykolwiek był na sali rozpraw Sądu Najwyższego wie, że tam się nawet nie szepcze, nie mówiąc o przerywaniu pracy Sądu. W dniu 10 grudnia FBI opublikowało raport dotyczący terroryzmu, ale nie uwzględniał on danych o podkładaniu bomb pod kliniki aborcyjne, bo ponoć nie można było tych przypadków powiązać z jakimikolwiek grupami zorganizowanymi. Kliniki te były coraz częściej celami aktów wandalizmu, pogróżek o zabiciu personelu, telefonicznych gróźb o podkładaniu bomb i innych form zastraszania. W dzień Bożego Narodzenia w Penascola na Florydzie pod trzy kliniki  podłożono bomby, a w Nowy Rok 1986 w Waszyngtonie pod jedną. Terrorysta z Penascola, którego później aresztowano, powiedział, że jego akcje były bożonarodzeniowym prezentem dla Jezusa.
Sarah Weddington
(w swojej książce Kwestia wyboru)

                                                                                              

1 komentarz:

 1. Przyczyn podłości wyrządzanych ludzkości przez religiantów jest wiele. Egoistycznych, stadnych, ideologicznych, merkantylnych itp. Jednakże najpodlejsze są te inspirowane wyznaniem wiary. Od szaleństwa krzyża pozbawiającego cech ludzkich, po opętanie ideologią zbawienia odbierającą rozum.
  Perfidii nadaje czynienie zła w imię ,,miłości do boga'', w jego imieniu i dla ,,zbawienia''.
  Pascal zauważył; ,,Ludzie nie popełniają zła tak bezgranicznie i ochoczo, jak wtedy, gdy czynią to pod wpływem religijnych przykazań''.
  A Nowak mawia; ,,Ryba psuje się od głowy-katolik od krzyża''

  Artur Pocieszko.

  OdpowiedzUsuń