czwartek, 22 listopada 2012

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 1125

 RŻYJCIE Z TEGO WSZYSCY... 
 BIBLIA TYSIĄCLECIA 
Stary Testament
Ks. Rodzaju, rozdz. 3, ww. 6-7
Wtedy niewiasta spostrzegła, że drzewo to ma owoce dobre do jedzenia, że jest ono rozkoszą dla oczu i że owoce tego drzewa nadają się do zdobycia wiedzy. A wtedy otworzyły się im obojgu oczy i poznali, że są nadzy...
***
Zauważmy, że ta kupa biblablablablijnego parującego łajna* mówi tu o ,,zdobyciu wiedzy". Wydawałoby się, że chodzi co najmniej o wiedzę na temat np. promieniotwórczości, energii atomowej, kwantowej natury materii albo wirusów, bakterii, nowotworów etc. i odkrycia na miarę tych, których dokonała jedyna w historii nauki dwukrotna noblistka, mało zauważalna w Kkraju, niewiasta Maria (Skłodowska-Curie). Nic podobnego! Ta ,,wiedza" dotyczyła NAGOŚCI, czyli zasadniczo tego, że facet ma coś innego poniżej pępka niż kobieta i że te elementy anatomii mogą być użyte - oprócz obowiązkowego robienia dzieci - też do sprawiania sobie nawzajem przyjemności. I właśnie za zdobycie tej informacji wbrew Jego zakazowi, miłosierny Ojciec Niebieski skazał pierwszych ludzi na wieczne wygnanie z raju, a na dokładkę za ich nieposłuszeństwo obarczył grzechem wszystkie następne pokolenia homo sapiens.

Jeśli takie postępowanie nie jest znamieniem osobowości psychopatyczno-sadystycznej Tatusia z nieba, to jakie mogłoby być? Cechy Boga jak widać to po prostu  odbicie ciasnego światopoglądu Jego prymitywnych i ciemnych pustynnych wynalazców-wyznawców sprzed kilku tysięcy lat.
_____________________________________________________
*)
***
Jeszcze jeden przykład debilizmu Pana Boga Wszechmogącego, ponoć Stworzyciela Nieba i Ziemi, a także wszystkich rzeczy widzialnych (z parującym łajnem włącznie) i niewidzialnych (z Sobą Samym włącznie?!). Otóż w rozdz. 3, w. 11 Księgi Rodzaju pyta On Adasia, tak jak wcześniej pierwszą niewiastę, znowu nie o wiedzę dotyczącą powiedzmy praw grawitacji, praw termodynamiki, równań pola elektromagnetycznego czy praw genetyki, ale o jego źródło informacji na temat bycia NAGIM!
- Rzekł Bóg: «Któż ci powiedział, że jesteś nagi? Czy może zjadłeś z drzewa, z którego ci zakazałem jeść?»
Powstaje pytanie - Czy można sobie wyobrazić bardziej tępe i ograniczone podejście do wiedzy? I o ile bardziej durnowaty może być doskonały Bóg?
                                                                                          

1 komentarz:

  1. Myślę, że pytając "Któż ci powiedział, że jesteś nagi?" Bóg już wie, że Adam zjadł owoc z drzewa wiedzy. Że Adamowi otworzyły się oczy i wie. No właśnie - wie. Zdobył wiedzę, a więc stał się konkurencyjny w stosunku do swojego stwórcy. Trzeba było człowieka więc wygnać. Stał się niebezpiecznym. Można było go też przecież zabić i zrobić drugiego. Ale można było też przewidzieć jego czyny. Czyżby Bóg nie przewidział? Dziwne. Jak zresztą wszystko.

    OdpowiedzUsuń