środa, 24 października 2012

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 1096

[Niekatoliccy chrześcijanie są] w sytuacji głęboko niedoskonałej 
w porównaniu z tymi w Kościele [rzymskokatolickim],  
którzy mają pełnię środków do uzyskania zbawienia.
kard. Joseph Ratzinger
(z oświadczenia wyd. wspólnie z pap. Janem Pawłem II)
 ***
Katolicyzm jest pogaństwem udającym chrześcijaństwo (...)

Różnice między protestantami i katolikami są olbrzymie. Ateista nie ingeruje w naszą wiarę - po prostu nie wierzy i nikomu nie narzuca swoich poglądów. Natomiast katolicy uważają, że my [protestanci] wierzymy źle, że powinniśmy wierzyć tak jak oni. W efekcie próbują nam narzucić swoje pogańskie bóstwa: Matkę Boską, bożki, świętych, kult obrazów, rzeźb, przedmiotów, relikwii i samego papieża jako nieomylnego. To ostatnie jest wręcz niechrześcijańskie, bo przecież wiadomo, że w religii chrześcijańskiej każdy człowiek jest grzeszny i omylny, a nieomylny jest tylko Bóg.
Tomasz Piątek
***
Zrównanie pogaństwa z katolicyzmem czy chrześcijaństwem z pewnością stanowi obrazę uczuć religijnych prawdziwych pogan. Do jakiegoś czasu poganami byli też muzułmanie, ale nie jest jasne, czy pozostają nimi nadal. Można spytać papieża Ratzingera - B16, który wie wszystko, nawet to, że tylko katolicyzm gwarantuje zbawienie. Być może nie od rzeczy byłoby też spytać jakiegoś wielkiego ajatollaha o to, kim z punktu widzenia islamu chrześcijanie naprawdę są i dlaczego na Bliskim Wschodzie się ich zabija i pali ich kościoły. Oczywiście można o to wszystko zapytać też kogoś normalnego...
***
Wszystkie religie z ich bogami, półbogami, prorokami, mesjaszami i świętymi są wytworami urojenia i łatwowierności człowieka, który jeszcze nie osiągnął pełnego rozwoju swoich władz umysłowych i panowania nad nimi.
Michał Bakunin
***
 
Religia jest majstersztykiem tresury zwierząt, bo tresuje ludzi jak powinni myśleć.
Artur Schopenhauer


                                                                                  

3 komentarze:

 1. Dzięki za T. Piątka - doktorze Val Go Deską - zajrzałem do Wiki i nie żałuję.

  OdpowiedzUsuń
 2. Szanowny Tomaszu. Jan Paweł II, a przed nim Sobór Watykański II orzekli, że poza kościołem katolickim JEST ZBAWIENIE. To prawdy znane od lat. Ciekawa jestem w którym roku ogłosił tę "mądrość" Ratzinger. W którym by nie wygłosił, mija się z prawdą. Wniosek jest smutny, mianowicie, że ten kto wstanie wcześniej głosi swoje jedynie słuszne prawdy. Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Droga cheroneo, nie bardzo rozumiem dlaczego zwracasz się do Tomasza. Podejrzewam, że przez nieporozumienie, więc jako autor bloga odpowiadam - ta ,,mądrość" (Twój cudzysłów jest jak najbardziej na miejscu) pochodzi z deklaracji Dominus Iesus z 6 sierpnia 2000, opublikowanej przez Kongregację Doktryny Wiary i podpisanej przez pap. Jana Pawła II, kard. Josepha Ratzingera i abp. Tarcisio Bertone.

   Na marginesie pozwolę sobie dodać, że wszystkie prawdy dotyczące zbawienia i tym podobnych religijnych bredni (bez względu na to, kto je ogłasza) należy wziąć w solidny cudzysłów. Twoje pozdrowienia z przyjemnością odwzajemniam.

   P.S.
   Na przyszłość nie denerwuj się tak bardzo, gdy Twój ewentualny komentarz nie ukaże się natychmiast. Opóźnienie nie wynika z mojej złej woli czy niechęci publikowania (jak przypuszczasz) ,,nieprawomyślnych" komentarzy. Publikuję wszystkie komentarze, które są cywilizowane i nieanonimowe.

   Usuń