wtorek, 4 września 2012

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 1048

 JAK BÓG Z BOGIEM NA GÓRZE 

Popularny dziennik ,,Nowiny Nadprzyrodzone", powołując się na oświadczenie rzecznika prasowego antycznego Boga Seniora Zeusa donosi, że z okazji zbliżającego się Boskiego Tygodnia odbędzie się na świętym Olimpie
|||||
|||
|
inauguracyjne posiedzenie I Ogólnozaświatowego Ekumenicznego Kongresu Prawdziwych i Jedynych Bogów. Przybędzie ok. 2000 znakomitych gości, a wśród nich tacy czynni prawdziwi i jedyni bogowie, jak Allah, Waheguru, Jehowa, Jahwe, Kriszna; dwa tercety jedynych bogów trzyosobowych: Święta Trójca (w składzie - Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty) i Trimurti (w składzie - Brahma, Wisznu i Śiwa), a także emerytowani prawdziwi i jedyni bogowie - Ra, Attis, Apollo, Dionizos, Tor, Baal, Odyn, Mitra, Supah, Pariacaca, Bagadjimbiri, Huitzilopochtli, Quetzalcoatl, Ahura Mazda i wielu, wielu innych...

Porządek obrad przewiduje m.in. ustalenie kompetencji i przydział stref wpływów w obliczu rozprzestrzeniającego się diabelskiego wynalazku Internetu, przyczyniającego się do szerzenia ateizmu, racjonalizmu, liberalizmu, cyklizmu i innych antyreligijnych kataklizmów; koordynację dokonywanych cudów w celu podniesienia ich wiarygodności; ustanowienie nadzwyczajnego funduszu socjalnego dla bogów specjalnej troski i wybór nowych władz wszechnieba. Prawdziwi i jedyni bogowie będą obradować przez sześć dni, a siódmego dnia odpoczną podczas biesiady i części artystycznej z udziałem bogiń, hurys, aniołów, świętych, gnomów i duchów pustyni.

Transmisja obrad będzie nadawana na teleurojeniowym kanale multipleksu cyfrowego. Należy także pamiętać, że indywidualny odbiór znacznie się poprawia po głębokich inhalacjach dymem palonych ziół rytualnych.
***
                                                                                     

2 komentarze:

 1. Będzie eter i ambrozja na tej świętej górze,
  ustalenia oraz wnioski dadzą myśli burzę.
  Dokąd poprowadzą ich świątobliwe dysputy,
  pewnie dojdą do wniosku, że to czas pokuty.
  Bo ateizm i laicyzm oraz nośniki netowe
  wywrócić porządek świata do cna są gotowe.
  Wszak wiara jest oparta na bożej bojaźni,
  wywrotowcy, nauka i wiedza niech doznają kaźni.
  Rzucą więc Bogowie wszelkiej maści klątwy,
  niech się zakotłuje wśród ludu atrament groźnej mątwy.
  Bo lud ma być bogobojny, pod dyktando w klesze pióra strojny.!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie ma to jak po dołującej mszy na państwowej radiowej jedynce poczytać sobie bardzo realistyczny, boski post o zjeździe prawdziwych bogów na Olimpie! Ha, ha, ha... I teraz nawet pogoda nie jest straszna ;-)
  Wierszowana Zola też jest spoko! BRAWO!

  OdpowiedzUsuń