środa, 25 kwietnia 2012

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 903

 J. C. SUPERSTAR 
 KRÓL WSZECHŚWIATA,
 BÓG-CZŁOWIEK, 
 DOBRY PASTERZ, 
 KSIĄŻĘ POKOJU,
NAJWYŻSZY AUTORYTET MORALNY, 
 CHODZĄCY IDEAŁ... 

- co rusz groził swoim nowym wynalazkiem - piekłem - ludziom wątpiącym w jego boskość;
- nie pozwalał im zachowywać się przyzwoicie po ludzku;
- obrzucał ich obelgami;
- przeklinał drzewa podporządkowane prawom natury, raczej niż jemu;
- znęcał się nad niewinnymi zwierzętami.

Prymitywne zachowania tego rodzaju nie dają żadnych podstaw do nazywania go dobrym i mądrym człowiekiem, nie mówiąc o innych zaszczytnych tytułach. Przytoczone poniżej cytaty (z nieomylnego, jak twierdzi Kkorporacja zabobonu, Pisma Świętego) aż nadto dobrze dowodzą neurotycznej, maniakalnej, sadystycznej i mściwej natury tego niezrównoważonego typa.
|||||
|||
|
 BIBLIA TYSIĄCLECI
 Nowy Testament 

Ew. wg św. Łukasza, rozdz. 14, w. 26
Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto siebie samego, nie może być moim uczniem.
---
Ew. wg św. Jana, rozdz. 8, w. 24
Powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Tak, jeżeli nie uwierzycie, że JA JESTEM, pomrzecie w grzechach swoich
 ---
Ew. wg św. Jana, rozdz. 8, w. 44
[do Żydów:] Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. 
---
Ew. wg św. Jana, rozdz. 15, w. 6
Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją, i wrzuca do ognia, i płonie. 
---
Ew. wg św. Mateusza, rozdz. 10, ww. 34-35
Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową...
---
Ew. wg św. Marka, rozdz. 11, ww. 12-14
Nazajutrz, gdy wyszli oni z Betanii, uczuł głód. A widząc z daleka drzewo figowe, okryte liśćmi, podszedł ku niemu zobaczyć, czy nie znajdzie czegoś na nim. Lecz przyszedłszy bliżej, nie znalazł nic prócz  liści, gdyż nie był to czas na figi. Wtedy rzekł do drzewa: «Niech nikt nigdy nie je owocu z ciebie!»
---
Ew. wg św. Marka, rozdz. 5, w. 13
I pozwolił im. Tak duchy nieczyste wyszły i weszły w świnie. A trzoda około dwutysięczna ruszyła pędem po  urwistym zboczu do jeziora. I potonęły w jeziorze. 
---
Ew. wg św. Mateusza, rozdz. 8, w. 21-22
Ktoś inny spośród uczniów rzekł do Niego: Panie, pozwól mi najpierw pójść i pogrzebać mojego ojca!  Lecz Jezus mu odpowiedział: Pójdź za Mną, a zostaw umarłym grzebanie ich umarłych! 
---
Ew. wg św. Marka, rozdz. 16, w. 15-16
I rzekł do nich: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. [w piekle].
***
Cóż, niedaleko pada jabłko od jabłoni: jego tatuś (znany psychopata-ludobójca z nieba rodem) to nie kto inny, jak sam ,,miłosierny" Bóg Ojciec.
|||||
|||
|
 Stary Testament 
Ks. Izajasza, rozdz. 13, ww. 9, 15-16, 18-19
Oto dzień Pański nadchodzi okrutny,
najwyższe wzburzenie i straszny gniew,
żeby ziemię uczynić pustkowiem
i wygładzić z niej grzeszników.
 
Każdy odszukany będzie przebity,
każdy złapany polegnie od miecza.
Dzieci ich będą roztrzaskane w ich oczach,
ich domy będą splądrowane,
a żony - zgwałcone.

Wszyscy chłopcy będą roztrzaskani, 
dziewczynki zmiażdżone.
Nad noworodkami się nie ulitują,
ich oko nie przepuści także niemowlętom.
 
Należy dodać, że totalitarna ideologia (tzw. religia katolicka), oparta m.in. na wierze w powyższego mitycznego capo di tutti capi - jest przez nasze ukochane świeckie i neutralne światopoglądowo państwo hojnie wspierana kasą z funduszy publicznych. Oczywiście ku zadowoleniu wszelkiej maści religijnych oszustów, którzy bezkarnie wpajają swoje dogmatyczne brednie także intelektualnie bezbronnym dzieciom! 
                                                                                     

5 komentarzy:

 1. Po raz pierwszy nie zgadzam się z Tobą.I bardzo mnie to cieszy, bo być może podejmiemy dyskurs o tym, czego nam wiedzieć o Jezusie nie wolno było.Trochę już się to zmieniło od czasu odnalezienia "Ewangelii Judasza" i innych.Próbuje do tych odkryć jakoś się odnieść w kontekście tekstów Fryderyka Nietzschego, bo z jakiegoś ważnego powodu prowadzą mnie do tego filozofa, któremu:"Bóg umarł", więc pomyślał o Nadczłowieku.A jeśli Jezus też zamyślał o Nadczłowieku?!Tego nie da się wykluczyć...O tym warto porozmawiać.Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Odniosę się tylko do ostatniego zdania : mojemu dziecku na szczęście nie, bo nie ma we mnie strachu i wychowuję zgodnie ze swoimi poglądami, a nie według tego " co ludzie powiedzą" więc na religię nie uczęszcza.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cóż mogę powiedzieć - tak trzymać! Niestety większość polskich dzieci jest w mniej fortunnym położeniu, bo SĄ poddawane systematycznemu religijnemu praniu mózgu (czyt. molestowaniu psychicznemu). Wyrastają potem na intelektualne bonsai ku zadowoleniu Kkorporacji zabobonu. Pzdr
   P.S.
   Niech za dodatkowy komentarz do twojego posłużą też myśli Franka Zappy z postu 911.

   Usuń
 3. Jezus, ten z kart NT-kimkolwiek był (o ile istniał w ogóle)-nie pozostawił żadnych odautorskich pism. Nie mamy także dowodów (poza konfesyjnymi) potwierdzających autorstwo przypisywanych mu słów w księgach tworzących tzw. Pismo Święte.
  Zatem, deprecjacja hipotetycznego bytu z powoływaniem się na jego myśli jest bezprzedmiotowe.
  Idee chrześcijańskie oraz twór ,,Boga Trójosobowego'' sam NT kompromituje wystarczająco.
  Vespa

  OdpowiedzUsuń
 4. @Anonimowy anonimowy: Chętnie zamieszczę Twój komentarz, ale chociaż przyklej do niego swój nick, jeśli nie masz konta.

  OdpowiedzUsuń