czwartek, 15 marca 2012

(ZŁY) SEN O OJCZYŹNIE

 (ZŁY) 
 SEN O OJCZYŹNIE 

15 marca 2145

Katolicka Agentura Indoktrynacyjna (KAI) donosi, że kolejna rządowa próba zlikwidowania Funduszu Kościelnego spotkała się z gwałtownym protestem Rady Stałej Episkopatu, która twierdzi, że jest to element liberalno-lewicowo-lewacko-feministyczno-ateistycznej nagonki na religię i Kościół, który rozważa rzucenie na wszystkich winnych klątwy i wielu innych rzeczy.

KAI podkreśla, że z ziem zagrabionych Kościołowi państwo zwróciło zaledwie ok. 61%, tj. nieco ponad dwadzieścia milionów hektarów. Nie ma zatem podstaw do likwidacji Funduszu, który owszem obciąża budżet państwa, ale w wymiarze zaledwie 17% PKB. Należy bowiem pamiętać, że oprócz składek emerytalnych blisko 12 milionów polskich księżyFundusz zaspokaja także liczne inne istotne potrzeby Kościoła!

Ich eminencje apelują więc o jak najszybsze zrewidowanie przez rząd RP jego niezwykle krzywdzącej polityki w stosunku do tak zasłużonej dla kraju instytucji i niezwłoczne podjęcie z nią rozmów w celu znalezienia sprawiedliwego rozwiązania dla powyższego bolesnego problemu. Jednocześnie wskazują alarmującą sytuację demograficzną kraju (spadek populacji do 32 milionów) i zbyt niski (85 lat) wiek emerytalny Polaków jako przyczyny malejących wpływów do budżetu państwa, co w konsekwencji skutkuje drastycznym pogarszaniem się i tak już alarmująco złej sytuacji ekonomicznej osób życia konsekrowanego.
 JeZUS Maryja! 

                                                                                              

2 komentarze:

  1. Usłużnie donoszę, że zasłużoną instytucję mogę pomóc wyekspediować w kosmos. Enter.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja mieszkam na tej białej plamie, dzięki Bogu ;-) i niech tak zostanie!

    OdpowiedzUsuń