czwartek, 8 marca 2012

NIECH SIĘ ŚWIĘCI 8 MARCA!

 KILKA CIEPŁYCH LIRYCZNYCH SŁÓW 
 PANA DO PAŃ 

 BIBLIA TYSIĄCLECIA 
 Stary Testament 

Ks. Nahuma, rozdz. 3, ww. 4-5
Skutkiem mnóstwa nierządów ladacznicy pełnej wdzięku, władczyni czarów, która uwodziła narody swymi nierządami, a plemiona swoimi czarami; Oto Ja przeciw tobie! - wyrocznia Pana Zastępów! - i podniosę twe szaty na oblicze twoje, i ukażę narodom twą nagość, a królestwom - twą sromotę.
---
Ks. Psalmów, rozdz. 137, w. 9
O, córko Babilonu, ty, która wszystko burzysz, szczęśliwy, kto tobie odpłaci za to, co nam uczyniłaś.  Błogosławiony, kto pochwyci I roztrzaska niemowlęta twoje o skałę.
---
2 Ks. Samuela, rozdz. 13, ww. 11-15 
Gdy je przed nim położyła, aby jadł, schwycił ją i rzekł: Chodź, połóż się ze mną, siostro moja! Odpowiedziała mu: Nie, mój bracie! Nie gwałć mię, bo tak się w Izraelu nie postępuje. .... On jednak nie posłuchał jej głosu, lecz zadał jej gwałt, zbezcześcił i obcował z nią. Potem Amnon poczuł do niej bardzo wielką nienawiść. Nienawiść ta była większa niż miłość, którą ku niej odczuwał. Rzekł do niej Amnon: Wstań i odejdź stąd!
---
Ks. Kapłańska, rozdz. 12, ww. 2-5
Powiedz do Izraelitów: Jeżeli kobieta zaszła w ciążę i urodziła chłopca, pozostanie przez siedem dni nieczysta, tak samo jak podczas stanu nieczystości spowodowanego przez miesięczne krwawienie. .... Jeżeli zaś urodzi dziewczynkę, będzie nieczysta przez dwa tygodnie, tak jak podczas miesięcznego krwawienia.
---
2 Ks. Królewska, rozdz. 6, w. 29
Ugotowałyśmy więc mojego syna i zjadłyśmy go.

BON APPÉTIT!
                                                                                          

2 komentarze: