poniedziałek, 26 grudnia 2011

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 686

Nie wierzę w Boga, bo nie wierzę w Babcię Gąskę.
Clarence Seward Darrow
***
ALBO
Nie wierzę w Boga, bo nie wierzę w
-  św. Mikołaja,
- Ali Babę i 40 rozbójników,
- Babę Jagę,
- królewnę Śnieżkę i 7 krasnoludków,
- Kopciuszka,
- Harry Pottera,
- Supermana,
- Batmana,
- Spidermana,
- Saurona,
- Latającego Potwora Spaghetti,
- Smoka Wawelskiego,
- libido Prezesa.
Aczkolwiek wszystko z tej listy oprócz ostatniego punktu  jest bardziej prawdopodobne niż istnienie Boga!  
                                                                                          

6 komentarzy:

 1. "Aczkolwiek z tej listy wszystko oprócz ostatniego punktu jest bardziej prawdopodobne niż istnienie Boga!"

  Oj nie zgodzę się. nikt jeszcze nie oddał życia za Babcię Gąskę, nikt jeszcze nie zrezygnował z założenia rodziny dla Babci Gąski, nikt też nie zdecydował się kontemplować Babaci Gąski w klasztorze. Nikt też dla Babci Gąski nie zapełnia Kościołów co niedzielę, nikt nie stosuje jej rad, a nawet jeśli, to te nie wydają owoców: Wyznawcy Babci Gąski, czy Latającego Potwora Spaghetti nie mogą poszczycić się takimi postaciami jak np. Jan Paweł II czy św. Franciszek. Wyznawcy tych religii nie mogą powiedzieć o sobie, że są budowniczymi tej cywilizacji (jeśli masz jakieś wątpliwości co do tego to polecam http://mlot.blogspot.com/2011/05/co-ateisci-zawdzieczaja-koscioowi-cz-i.html). Postać Babci Gąski nie jest znana na całym świecie pomimo różnic kultur i rozwoju nauki itd. itd.

  Innymi słowy: porównanie tak naiwne i głupie, że aż mi szkoda tych co takie bzdury łykają.

  http://demotywatory.pl/2430758/Nie-ma-dowodow-na-istnienie-Boga

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten demotywator prowadzi raczej do ateizmu, niż do wiary w urojone Byty. To, że paru ludzi należących do gatunku homo sapiens ciemna materia np. przewielebna Hołownia, w coś wierzy, jest wg Ciebie dowodem na istnienie tego??? Ja wierzę w Gumisie w moim ogródku i czego to jest dowodem? Istnienia Gumisiów? Prędzej tego, że brakuje mi jakiejś klepki, podobnie jak tej ciemnocie z Twojego demotywatora :)

   Usuń
 2. @Anonimowy - Czytanie postów bez zrozumienia prowadzi do bzdurnych komentarzy. Być może jest to skutek medytacji w klasztorze czy czegoś w tym rodzaju.

  Wracając do rzeczy powiem, że gdyby faktycznie istniały religie zbudowane wokół tych postaci, to by wniosły więcej do rozwoju cywilizacji niż te rzeczywiście istniejące dzisiaj na świecie. Zastanów się dlaczego?

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale przecież mamy FSM :)

  Wybacz, ale nie będę kontynuował tej dyskusji. Jak powiedziałem wcześniej, jestem racjonalistą, a więc szukam dowodów, danych i hipotez, które mogę weryfikować. A Ty mi fundujesz dziecinną zabawę "CO BY BYŁO GDYBY...?". Nikt tego nie wie, w historii nie ma gdybania. Ja piszę o tym co jest.

  OdpowiedzUsuń
 4. FSM? A skąd wiesz czy Dr Val De Mar, wierzy z potwora spaghetti? Katolik racjonalista? Hmm... to jak muzułmanin ateista.
  Anonimie, wiesz że kiedyś kobiety i mężczyźni, w pewnym kraju położonym na kontynencie afrykańskim, poświęcali swoje życie dla człowieka z głową sokoła? Natomiast ludzie żyjący na kontynencie południowo- amerykańskim, poświęcali życie młodych chłopców by pozyskać cześć wielkiego, kolorowego ptaka zionącego ogniem. Dziś nazwiesz to mitycznymi istotami a religię, barwną mitologią. To byli przecież bogowie, za których negowanie groziła śmierć. Kto wie, gdyby Babcia Gąska zaistniała w starożytnych kulturach, mogła by się stać boginią, za której obrazę groziło by poćwiartowanie...lub spalenie na stosie:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Do anonimowego Anonimowego; "Wyznawcy tych religii nie mogą powiedzieć o sobie, że są budowniczymi tej cywilizacji". Chcesz przez to suponować, jakoby TWOJA (jako tuszę - chrześcijańska, najprawdopodobniej katolicka) religia była BUDOWNICZYNIĄ tej cywilizacji??! Albo Twoja wiedza o historii świata jest BARDZO mizerna, albo (co prawdopodobniejsze) jesteś zakłamanym propagandystą, który próbuje ludziom robić wodę z mózgu. Ale to też nic nowego...

  OdpowiedzUsuń