poniedziałek, 3 października 2011

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 500

W zaDuchu Świętym
 WIARA CZYNI... IDIOTĘ 
|||||
|||
|
 BIBLIA TYSIĄCLECIA
 Nowy Testament 

Ew. wg św. Jana, rozdz. 11
[...] Kiedy Jezus tam przybył, zastał Łazarza już od czterech dni spoczywającego w grobie. [...] Rzekł do niej Jezus: «Brat twój zmartwychwstanie».[...] Jezus rzekł: «Usuńcie kamień!» Siostra zmarłego, Marta, rzekła do Niego: «Panie, już cuchnie. Leży bowiem od czterech dni w grobie».[...] Jezus zawołał donośnym głosem: «Łazarzu, wyjdź na zewnątrz!» I wyszedł zmarły, mając nogi i ręce powiązane opaskami, a twarz jego była zawinięta chustą. Rzekł do nich Jezus: «Rozwiążcie go i pozwólcie mu chodzić!».
***
POWINIEN W TO WIERZYĆ KAŻDY BEZ WYJĄTKU KATOLIK. W tej liczbie zobowiązane do RACJONALNEGO postępowaniu osoby publiczne, na przykład obecny prezydent, premier, wicepremierzy, marszałek Sejmu, posłowie, jak również wielu ministrów i urzędników najwyższego szczebla; także wielu pracowników nauki, nauczycieli, lekarzy, inżynierów itd. Co gorsza, najczęściej podają oni tę i podobne ,,prawdy objawione" do wierzenia swoim dzieciom! A wszystko to ma miejsce w dobie m.in. zaawansowanego badania wszechświata i turystyki kosmicznej; mechaniki kwantowej i Wielkiego Zderzacza Hadronów; rezonansu magnetycznego w medycynie i skomplikowanych przeszczepów (np. wątroby czy całej twarzy); subtelnej techniki cyfrowej i Internetu. TAKI STAN RZECZY TO PO PROSTU INTELEKTUALNA ZGROZA!
A może wielu z nich, mimo swojego głośno i często na pokaz deklarowanego katolicyzmu, w TAKIE historie nie wierzy (bo to obciach), ponieważ wierzy... hmm... tylko ogólnie, bla, bla, bla metaforycznie i ludowo, bo w narodzie, wsi, rodzinie ,,zawsze się wierzyło". I ten proboszcz, biskup, kardynał, papież (największy ze Słowian)... no wicie, rozumicie... I bez tych ciepłych gaci wiary jakoś nie tego... I... 

Jeśli tak, to ci malowani katolicy są po prostu intelektualnymi bankrutami (teologiczne bankructwo tu pomijam) i zwykłymi hipokrytami. ZGROZA JEST TYM WIĘKSZA!!
 
***
 
Najbardziej powszechnym ze wszystkich szaleństw jest żarliwa wiara w to, co ewidentnie nie jest prawdziwe. Jest to główne zajęcie rodzaju ludzkiego.
H. L. Mencken

                                                                                         

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz