czwartek, 30 listopada 2023

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 5144

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ
RELIGIA TO NIE LUDZIE,
TO IDEOLOGIA
 
 CZEKAJĄC NA... (?) 
Tak jak wielu ludzi nie wyznaję żadnej religii; siedzę tylko w małej łódce dryfującej po falach. Żyję w zwątpieniu pośród swoich obowiązków .... Myślę, że jest w tym jakaś godność, zwyczajnie pracować dalej .... Dziś stoimy nadzy, bezbronni i bardziej samotni niż kiedykolwiek w historii. Czekamy na coś, być może na cud, może na Marsjan. Kto wie? 
Federico Fellini
***
Ten człowiek (szacunek) i bardzo wielu mu podobnych czasami po prostu uczciwie mówi: NIE WIEM i robi swoje najlepiej jak potrafi w nadziei, że coś dobrego z tego wyjdzie. Oczywiście według kościoła jest to przejaw arogancji i zadufania, w przeciwieństwie do ,,pokory" i ,,skromności" głęboko wierzących, którzy WIEDZĄ (bez cienia dowodu i na podstawie twierdzeń z dupy, które dlatego są automatycznie do dupy), więc modlą się gorąco za tych pierwszych, by i oni dostąpili ,,łaski wiary", tzn.  szczelnego zabicia umysłu dechami tak, żeby nawet najwątlejszy promyk racjonalnej myśli się nie przebił. Wtedy otworzy się dla nich droga do nieba, bo Pan qrde takich miłuje.
W pojedynczym filmie, takim jak np. ,,La Strada" jest więcej prawdy niż w całym oszukańczym katolicyzmie od początku jego istnienia. Twórczość Felliniego jest wspaniałym monumentem kultury, chlubą ludzkości, natomiast ,,twórczość" kościoła to hańba świata, jego podła zakała, obrzydliwa skaza, zaraza, która jeśli zasługuje na błogosławieństwo, to tylko środkowym palcem.

ARE YOU READY TO...

 
 
A potem przesiedli się na barkę
i płynęli długo i szczęśliwie...
TAKE CONTROL
OF YOUR BOAT?

Z księżmi i papieżami nie jest w porządku to, że zamiast być apostołami i świętymi, są szarlatanami, którzy mówią wiem, zamiast uczę się, a modlą się o łatwowierność i bezwład, podczas gdy mądrzy ludzie modlą się o sceptycyzm i aktywność.
G. B. Shaw
 PODAJ DALEJ! 
                                           

środa, 29 listopada 2023

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 5143

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ
RELIGIA TO NIE LUDZIE,
TO IDEOLOGIA
 
 KUPA ŁAJNA 
 
Jeśli chodzi o tę bajkę, że istnieją istoty zwane antypodami, czyli ludzie po drugiej stronie ziemi, gdzie słońce wschodzi, gdy u nas zachodzi, ludzie, którzy chodzą z głową w dół, ze stopami przeciwstawnie wobec naszych, nie ma powodu w nią wierzyć. Ci, którzy ją ogłaszają nie posiadają faktycznych informacji; snują tylko przypuszczenia, że skoro ziemia jest zawieszona w obrębie wklęsłości niebios i że jest tyle samo miejsca po jednej jej stronie, co po drugiej, to część znajdująca się poniżej nie może być pozbawiona mieszkańców. ... Jeśli nawet uwierzy się czy wywiedzie, że świat jest okrągłego albo kulistego kształtu, to nie wyniknie stąd, że część ziemi przeciwległa do nas nie jest całkowicie pokryta wodą, czy że jakiś tamtejszy domniemany suchy ląd jest zamieszkany przez ludzi.
św. Augustyn

Oczywiście to, co twierdzi powyżej pan niezwykle święty nie powinno być przez wierzących w żaden sposób kwestionowane. Powinien to także usankcjonować swoim autorytetem szacowny Komitet Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk,

jako że jest m.in. powołany do interpretowania Słowa Bożego i naginania rzeczywistości do jego twierdzeń zgodnie z logiką odwrotną, czyli teologiką. 

Zresztą płaskość ziemi powinna być ogłoszona wszem wobec, bo wynika jak wół bezpośrednio z poniższego wersetu Pisma Świętego (jednego, ale w siedmiu wersjach):
|||||
|||
|
 BIBLIA ŚWIĘTA 
 Nowy Testament 
Ew. wg św. Łukasza, rozdz. 4, w. 5
I zaprowadził Go diabeł na górę, w jednej chwili pokazał Mu wszystkie królestwa całego świata.
---
I wyprowadził go diabeł na górę, i pokazał mu wszystkie królestwa świata w mgnieniu oka.
---
Diabeł zaprowadził go więc wysoko i w jednej chwili pokazał mu wszystkie królestwa zamieszkanej ziemi...
---
I zaprowadził Go diabeł na górę, w jednej chwili pokazał Mu wszystkie królestwa całego świata.
---
I wwiódł go dyjabeł na górę wysoką, i pokazał mu wszystkie królestwa świata we mgnieniu oka.
---
Zatym gdy go wwiódł diabeł na górę wysoką, ukazał mu wszytki królestwa ziemskie w jednejże chwilce. 
 ---
I zaprowadziwszy Go na górę, pokazał Mu w okamgnieniu wszystkie królestwa świata...
---
Diabeł zaprowadził go więc wysoko i w jednej chwili pokazał mu wszystkie królestwa zamieszkanej ziemi

Nie może być żadnych wątpliwości, że z ,,góry wysokiej" (poza tym jak wysoka mogła być  góra w tamtej części świata - ciut wyższa od kupy wielbłądziego łajna?) da się pokazać ,,wszystkie królestwa całego świata" tylko wtedy, gdy są rozłożone na płaskiej niczym naleśnik ziemi. Nie ma mowy o istnieniu czegoś ,,pod spodem"...
Panjezus jako Król Wszechświata i Syn Stwórcy tegoż wszechświata doskonale wie nad czym panuje. Gdyby tak nie było, to już wtedy by się wQrwiał, że 3,14Rdolony dyjabeł nie pokazuje Mu wszystkich królestw i w ten sposób próbuje Go zrobić w bambuko.
Już nie wspomnę o tym, że prawdziwy władca wszystkich 200 z hakiem miliardów galaktyk z 200 z hakiem miliardami gwiazd w każdej,
bankowo nie zawracałby sobie Swojej Świętej Dupy tandetnymi królestwami na jakiejś gównianej planecie wielkości kulki wyciągniętej z nosa.

No cóż, pan Kopernik nie ma tu nic do gadania. Słowo Boże stoi ponad słowem ludzkim, tak jak Prawo Boskie stoi ponad prawem stanowionym, a Prawo i Sprawiedliwość (koniecznie z mega wielkich liter, by przypadkiem nie pomylić z prawem i sprawiedliwością w normalnym sensie semantycznym, kojarzącym się z elementarną przyzwoitością) nad nami wszystkimi. W polityce Kkrajowej, tak jak i w teologii, ziemia musi pozostać płaska - białe nigdy nie będzie białe! Kulista ziemia jest tylko wrednym lewacko-ateistycznym podstępem.
ARE YOU READY 
TO... 
LOOK DEEP
AND...
"LEARN"
OR...
JUST LOOK...
 
AND...
SEE?

 PODAJ DALEJ! 
                                            

wtorek, 28 listopada 2023

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 5142

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ
RELIGIA TO NIE LUDZIE,
TO IDEOLOGIA
 
 OSTRA RELIGIOZA 
Sam Harris poniżej mówi wprost o tym, jak cała rzecz wygląda w jego ojczyźnie. Czy nadwiślański sKkansen im. św. Jotpedwa Cudotwórcy-Parkinsonologa dorównuje już swojemu Wielkiemu Bratu zza oceanu pod względem stopnia zaawansowania religiozy? Hm, trudno powiedzieć...
***
Wiele osób uważa wiarę w koniec świata i ideę, że prawdopodobnie w ciągu życia obecnego pokolenia Jezus zstąpi z obłoku i dokona zbawienia za przykłady skrajnych przekonań. Jednak w istocie one takimi nie są.
22% Amerykanów twierdzi, że gdzieś w przeciągu najbliższych 50 lat Jezus na pewno powróci na ziemię sądzić żywych i umarłych. Dalsze 22% uważa, że to prawdopodobnie nastąpi. Zatem mamy 44% wyborców, którzy zasadniczo są przekonani, że powróci on jeszcze za ich życia.
Czyli jak się bliżej przyjrzeć takiemu przekonaniu i temu, co za nim stoi, to okazuje się, że jest ono całkowicie rozbieżne z planowaniem bezpiecznej przyszłości. Jest rozbieżne gdy chodzi o unikanie globalnego konfliktu, ponieważ w świetle tych proroctw globalny konflikt jest w istocie zapowiedzią powrotu Jezusa. Nie jest przesadą twierdzenie, że istnieje znaczący odsetek amerykańskich wyborców, którzy gdyby dzisiaj włączyli telewizor i zobaczyli grzyb atomowy nad Jerozolimą, to uznaliby, że przyniesie on coś dobrego...
Wiara zabija rozmowę. Gdy ktoś mówi na przykład, że życie jest święte, że Bóg daje życie i że ludzie nie mogą się tu wtrącać, to kończy tym samym dyskusję. Nie wolno poglądu takiego kogoś kwestionować i potraktować go tak, jak gdyby swoją etykę wywodził z ,,Iliady" czy ,,Odysei", a uważam, że powinniśmy móc tak postąpić. Skoro prezydent Stanów Zjednoczonych [G. W. Bush] mówi: ,,Planuję mianować zdroworozsądkowych sędziów, którzy wiedzą, że nasze prawa wywodzą się od Boga.", to uważam, że ktoś z korpusu prasowego akredytowanego przy Białym Domu powinien też móc wstać i zapytać: ,,Czym to podejście różniłoby się od takiego, że zamierza pan mianować zdroworozsądkowych sędziów, którzy wiedzą, że nasze prawa wywodzą się od Zeusa?" Jest to pytanie wyraźnie impertynenckie, ale jednocześnie całkowicie rozsądne. 
Sam Harris

ARE YOU READY
TO ASK...
THAT
REASONABLE QUESTION?
 PODAJ DALEJ! 
                                               

poniedziałek, 27 listopada 2023

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 5141

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ
RELIGIA TO NIE LUDZIE,
TO IDEOLOGIA
 
 ZBIOROWY DEWIANT 
to ten, który ustawowo wspiera hodowlę bezwolnej trzody, opartą na emocjonalno-intelektualnej tresurze, strachu i szemranych obietnicach. Bezbronne dzieci są jej pierwszymi ofiarami i stanowią religijne ,,mięso armatnie". Potem już idzie jak z płatka - ich kora mózgowa staje się coraz gładsza, a kolana coraz bardziej szorstkie od klęczenia. Nie potrzeba o nic pytać, wystarczy słuchać świątobliwego pana w czarnej sukience i bezgranicznie mu wierzyć, bo on jest dysponentem umysłów, zwłaszcza podczas prawych i sprawiedliwych jatek polityczno-wyborczych. 

  
Powinno się nauczać, że bajki to bajki, mity to mity, a cuda to poetyckie fantazje. Uczenie, że przesądy są prawdami jest najokropniejszą rzeczą. Umysł dziecka je przyjmuje i w nie wierzy, a w latach późniejszych tylko poprzez wielki ból i być może tragedię może się od nich uwolnić.
Hypatia
***
 D L A C Z E G O... 
aplikowanie dzieciom przez kogokolwiek (nie wyłączając ich własnych rodziców)
- alkoholu,
- papierosów,
- narkotyków,
- seksu,
- pornografii,
- przemocy,
- rasizmu,
- komunizmu
itp.
stanowi poważne przestępstwo, a
wpajanie im przez kościół, kler i ich wspólników opartej na strachu, bezpodstawnej wiary w urojenia typu
- grzech pierworodny, 
- szatan,   
- piekło,
- wieczne męki w ogniu,
itp. 
nie tylko nie stanowi przestępstwa molestowania psychicznego, ale jest przedstawiane jako działanie wzniosłe i służące ich dobru?
Jakim (zbiorowym) dewiantem musi być prawodawca, który dopuszcza intelektualne okaleczanie bezbronnych dzieci właściwie od urodzenia!? Jak cyniczne, nieludzkie i zakłamane musi być państwo, które podobne praktyki dofinansowuje!? W jakże opłakanej sytuacji znajduje się społeczeństwo, które podobnemu obłędowi ulega!? 
 
Kochane dzieci, Pan Jezus jest wszędzie.
Musicie tylko zawsze umieć Go znaleźć.
|||||
|||
|
I na wszelki wypadek
pomódlcie się do Niego,
|||||
|||
|
O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, 
zachowaj nas od ognia piekielnego... 
(fragm. Różańca Kośc. kat.)
bo jak nie, to...
|||||
|||
|
duuupa gorąca.
 
P.S.
Kiedyś,
być może w niedalekiej przyszłości,
odkryjecie, że jednak...
|||||
|||
|
i będziecie musiały,
z bólem lub ulgą,
umieścić Go obok
Supermana, Batmana,
Harry'ego Pottera
 i im podobnych
fikcyjnych bohaterów
(rozpoznajecie ich?)...
Ale za to potem dumnie wkroczycie
w intelektualną dorosłość
i staniecie na nogach,
polegając na własnym
osądzie rzeczywistości,
tej rzeczywistości.

No, ale tymczasem
do pierwszej komunii marsz!

ARE YOU READY TO...
STAND UP AND RUN?
 PODAJ DALEJ!